Біль в очах і припухлість руки. Адвокат розповіла про стан пораненого моряка Артеменка

6 Лютого 2019, 13:32

У пораненого військовополоненого українського моряка Андрія Артеменка, якого Росія незаконно утримує у СІЗО "Лефортово", зберігається біль в очах, які серйозно постраждали унаслідок поранення, а також наявна припухлість зап'ястя. Про це у вівторок, 5 лютого, повідомила адвокат Марія Куракіна у Facebook після відвідування свого підзахисного.

 

"В Артеменка зберігається біль в очах, особливо вранці, вночі турбують, потрібне проведення обстежень, різних тестів, при осколковому пораненні серйозно постраждали очі. Реабілітацію не проводили, комплекс фізичних вправ для відновлення функцій пораненої руки не призначений і нічого не роз'яснено стосовно цього. Поранена рука – припухлість зап'ястя зберігається. З цього приводу і загрудного болю також потрібна консультація хірурга та інших профільних фахівців і подальше лікування", – зазначила Куракіна.

 

 

 

Крім того, адвокат описала умови утримування полоненого в ізоляторі. Зокрема, вона повідомила про наявність гарячої води в душі, а також нормальне харчування. 

 

Також Куракіна зазначила, що теплий одяг Артеменку передали, однак вилучили переданий українськими консулами светр з невеликим написом латиницею – символікою ВМСУ, що є порушенням прав військовополоненого.

 

"При надходженні в «Лефортово» співробітники вилучили також листи і фотографії рідних, про що Андрій після консультації зі мною написав заяву з проханням повернути йому ці речі. І ще одну заяву про це подав вчора, ми чекаємо відповіді від ізолятора. З невідомої причини затримують книги, які передають люди в ізолятор – художню літературу, в основному", – додала адвокат.

 

За словами захисниці, наразі Андрій отримав близько ста листів зі словами підтримки з різних країн: Росії, України, ОАЕ, США, Канади, Латвії, Литви, Грузії. Ці листи йому також доставляють із затримкою. Так, 4 лютого принесли кілька листів від 17 грудня.

 

Як повідомляли, у СІЗО Москви "Лефортово" вже доставили 24 продуктові набори для військовополонених українських моряків, яких Росія заарештувала та захопила у полон 25 листопада.

 

Нагадаємо, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявилапро погіршення стану здоров'я шести українських військовополонених у Росії – Володимира Терещенка, В’ячеслава Зінченка, Віктора Беспальченка, Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки. 

 

27 січня стало відомо, що трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 25 січня повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.