«Беркутівцям» Зінченку та Аброськіну зачитали обвинувальний акт

15 Липня 2015, 15:12

15 липня колишнім працівникам столичного «Беркуту» Сергієві Зінченку та Павлу Аброськіну, яких звинувачують у розстрілі активістів Євромайдану, зачитали обвинувачення у Святошинському суді. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua із судової зали.

Підсудних обвинуватили в убивствах за їх участі двох і більше осіб (39 людей – Ред.), перевищенні влади, виконанні злочинного наказу, що супроводжувався насильством. Також їм інкримінували заволодіння зброєю за участі групи осіб за попередньою змовою. Крім того, Зінченка і Аброськіна звинуватили у порушенні Конвенції з прав людини і Конституції України.

Зазначається, що двоє працівників спецпідрозділу 20 лютого виконували злочинний наказ командира «Беркуту» Сергія Косюка, згідно якого з використанням вогнепальної зброї мали не допустити протестувальників у Києві до будівлі Адміністрації президента. Також зазначається, що Зінченко і Аброськін разом із командиром Дмитром Садовником та іншими невстановленими спецпризначенцями базувалися на вулиці Інститутській між будинками №№ 1-5.

У день розстрілів, о 09:10 спецпризначенці блокували підходи до АП і виконали наказ, у результаті чого було вбито 39 учасників протестів. Прокурор, зачитуючи обвинувачення зазначив, що 21 лютого екс-беркутівці виконали ще один злочинний наказ, залишивши свою зброю у кімнаті командира, після чого вона була вивезена невідомими особами у невідомому напрямку.

Прокурор зазначив, що з місця розташування «беркутівців» вивезли 22 автомати АКМС (7,62 мм), три рушниці ФОРТ-500, гвинтівку СГД (7,62 мм) та пістолет ФОРТ-12 (9 мм). В результаті сума завданих збитків державі склала 667,05 тис. грн.

Прокурори додали, що за час досудового розслідування не виявили пом’якшуючих або обтяжуючих обставин щодо Зінченка та Аброськіна.

Потерпілі вимагають відшкодування матеріальної і моральної шкоди від ГУ МВС і екс-беркутівців у розмірі 130 млн грн. Окремо, одна потерпіла вимагає відшкодування понад 2 трлн грн.

Крім того, Зінченко та Аброськін мають відшкодувати збитки за втрачену зброю (667,05 тис. грн – Ред.) та витрати на експертів, які оцінювали втрати МВС від зниклої зброї, у розмірі 89 тис. грн.

Під час перерви у засіданні представник обвинувачення, прокурор Олексій Донской зазначив, що немає точних даних, з якої зброї стріляли Зінченко та Аброськін і кого конкретно вбили. Втім, у вказаному провадженні це не важливо, оскільки мова йде про масові розстріли і вбивства, в яких обвинувачені є співучасниками.

Також стало відомо, що проти Зінченка та Аброськіна, окрім кримінального переслідування, подано 22 цивільних позови в інтересах 23 осіб.


Як повідомлялося, 6 липня у суді над Аброськіним та Зінченком присяжні склали присягу. Нагадаємо, суд затвердив п’ятьох присяжних у справі на засіданні 15 червня.

Водночас сторона потерпілих у суді над «беркутівцями» позивається до КМДА з вимогою скасувати затвердження переліку присяжних для Святошинського райсуду.

За висновком Комітету з запобігання тортур Ради Європи, Підрозділ міліції «Беркут» та Внутрішні війська застосовували тортури проти учасників протестів у Києві 2014 року. 

Раніше повідомлялося, що більшість людей, котрі загинули під час сутичок у Києві з 18 лютого, були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту. Також загинули правоохоронці. Хто вбив активістів досі невідомо.