Bellingcat оприлюднив докази перевезення російського “Бука” перед катастрофою МН17

4 Березня 2016, 17:05

Самохідна вогнева установка «Бук», яку помітили за кілька годин до падіння літака Boeing 777 на Донбасі, перебувала під контролем бойовиків або Росії. Про це йдеться у розслідуванні Bellingcat.

«Дві машини (джип УАЗ і Toyota RAV4 – ред.), дуже схожі на сфотографовані поряд з «Буком» і такі, що відповідають опису в ранковому пості у ВК, були згадані в новинах, сфотографовані і зняті на відео у складі колони сепаратистів, що прямувала в Донецьк за два дні до катастрофи MH-17», – йдеться в повідомленні.

Читайте на сторінках Тижня інтерв’ю із засновником Bellingcat про докази російської причетності до катастрофи MH17

«Цей зв'язок ще раз підтверджує достовірність відео і фотографій «Буку» 17 липня 2014 року, а також те, що самохідна вогнева установка «Бук», помічена на сході України, знаходилася під контролем Росії або сепаратистів», – зазначається в матеріалі.

Як повідомляється, на фотографії видання Paris Match за кілька годин до катастрофи зафіксована установка у супроводі сірої Toyota RAV4 рестайлінга 2010 року з нестандартним спойлером на даху і запасним колесом ззаду. Також на ще одній фотографії, зробленій на наступний день після трагедії, поряд з «Буком» зафіксовано позашляховик УАЗ-469.

Обидві ці машини були зафіксовані 15 липня, за два дні до катастрофи, у складі колони бойовиків, машини в якій поперемінно везли прапори Росії і «Новоросії».

Свідок повідомив, що «офіцер у військовому джипі, який супроводжував «Бук», говорив із московським акцентом». Це напевно той самий УАЗ, який видно на фотографії з Тореза, зазначається в розслідуванні.

Таким чином, експерти дійшли висновку, що установка «Бук» належала бойовикам або Росії.

Нагадаємо, раніше учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до катастрофи MH17 причетний батальйон 53 системи повітряної захисту з Курська. Один з них — Сергій М., командир бригади. Також згадуються Дмитро Т. і дев'ять лейтенантів, які перебували в «Буку» в день аварії літака. У розслідуванні йдеться і про «дуже досвідчених солдатів», які вміють керувати установкою.

В оприлюдненому 23 лютого 2016 року розслідуванні Bellingcat назвав імена осіб, імовірно причетних до катастрофи MH17.

Як повідомлялося, Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня оприлюднила звіт про розслідування катастрофи МН17. У нідерландському звіті не назвали точне місце запуску ракети, а лише виділили зону діаметром 320 км, звідки це могли зробити.

Натомість Україна опублікувала власну версію розслідування катастрофи рейсу. Українські слідчі дійшли висновку, що ракету з "Буку" запустили з району Сніжного (перебуває під контролем бойовиків – ред.), а її траєкторія свідчить, що метою було ураження пілотів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.