Башар Асад використовує хлор проти цивільних – The Economist

14 Травня 2015, 09:51

Попри міжнародні домовленості сирійський лідер Башар Асад продовжує застосовувати хімічні атаки проти цивільного населення, однак навряд чи міжнародна спільнота зможе цьому завадити. Про це йдеться у статті британського видання The Economist.

«У 2013 році Барак Обама погодився на сумнівну угоду з Башаром Асадом за посередництва Росії – союзниці останнього. Америка відмовилася від наміру повалити режим Асада через використання зарину проти сирійців в Дамаску того літа. В свою чергу режим погодився відмовитися від своєї програми хімічної зброї», – пише видання.

The Economist зазначає, що попри успішність домовленостей на папері, Асад продовжував застосовувати хімічну зброю проти міст і сіл, контрольованих повстанцями. Зокрема, лише 7 травня зафіксували три таких інциденти з використанням хлору.

«Хлор не є забороненою речовиною, оскільки його застосовують в промислових і комерційних цілях, але його використання в якості зброї є незаконним. При вдиханні він викликає печіння; рідина може накопичуватися в легенях і викликати задуху», – йдеться у публікації.

У статті наголошують, що режим Асада покладає провину за хімічні атаки на повстанців, однак докази свідчать про протилежне: хлор скидають в барельних бомбах з гелікоптерів, якими володіє лише уряд Сирії.

Читайте також: Обама продовжив на рік санкції проти Сирії

«Міжнародне співтовариство обурюється. На нещодавньому засіданні Ради Безпеки ООН деякі члени були вражені, коли побачили відео після однієї з атак та заслухали свідчення лікарів, які були на місці події. 6 березня Рада прийняла резолюцію, що виражає «крайню стурбованість» з приводу нападів та надає ООН право апелювати до глави VII – військових дій або санкцій для посилення своїх рішень – проти винуватців», – зазначили у публікації, додавши, що в ООН створили також спеціальну розсліду вальну комісію.

«Але навряд чи справа піде далі за осуд громадськості. Росія, ймовірно, накладе вето на застосування VII глави. Також апетит західних країн щодо витіснення Асада зменшився з ростом Ісламської держави. Протягом всієї війни режим регулював свої дії, щоб уникнути втручання… Від недавніх атак із застосуванням хлору загинули небагато людей; менше, ніж від звичайного озброєння. Тож Асад зможе і надалі казати одне, а робити інше», – резюмує The Economist.

Читайте також: Росія постачала зброю режиму Ассада вже після початку війни у Сирії