Азаров знову затвердив воєнну доктрину. З поправками Богатирьової

23 Червня 2011, 21:17

Проект Указу Президента презентував перший заступник Міністра оборони України Володимир Можаровський на засіданні Уряду 22 червня.

Він зазначив, що проект нової редакції Воєнної доктрини є результатом більш ніж річної системної роботи фахівців  органів державної влади та науково-дослідних установ.

«Відповідно до оновлених засад внутрішньої та зовнішньої політики України, у документі знайшли відображення дотримання Україною політики позаблоковості, положення проекту нової редакції Стратегії національної безпеки України та послідовне проведення Україною політики неприйняття воєнної сили як засобу досягнення політичних цілей», – говориться у повідомленні.

Прийняття нової редакції Воєнної доктрини, на думку Можаровського, надасть змогу уточнити основні положення політики щодо гарантування національної безпеки України у воєнній сфері, зміцнити міжнародний імідж України, позитивно вплинути на соціальний клімат у суспільстві, а також визначити головні орієнтири для розроблення документів оборонного планування.

Напередодні проект Указу Президента «Про Воєнну доктрину України» був обговорений на нараді під керівництвом Секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової за участю першого віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва, заступника секретаря РНБОУ Володимира Сівковича, Міністра оборони України Михайла Єжеля та директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрія Єрмолаєва.

Правки, запропоновані Радою національної безпеки та оборони України, мають редакційний характер. Зокрема, вони стосуються статей 9, 12 та 19, пов’язаних з описом тенденцій розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України та ймовірних воєнних конфліктів, у які може бути втягнута держава.

Як зазначив заступник міністра оборони, за структурою та змістом нова редакція документа суттєво відрізняється від чинної редакції Воєнної доктрини.

Зокрема, основною категорією доктрини визначено воєнний конфлікт; єдиною загрозою національній безпеці України у воєнній сфері доктрина вбачає загрозу застосування воєнної сили; нова редакція Воєнної доктрини має окремий розділ, в якому визначено принципи і шляхи запобігання виникненню воєнних конфліктів; у документі сформульовано головну мету і пріоритети підготовки держави до збройного захисту національних інтересів; в документі сформульовано керівні погляди  держави щодо застосування Україною воєнної сили в разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Нагадаємо, Кабмін у середу, 13 квітня, затвердив нову воєнну доктрину, яка містить нові ризики внутрішнього конфлікту та обмежує Україну щодо вступу в НАТО.