Азаров пояснив росіянам, що Україна не хоче “наступати на граблі” СРСР

23 Вересня 2013, 12:21

«Всі ці розмови про те, що треба визначитися – або ви туди, або туди, під собою нічого не мають, окрім неправильних ідеологічних посилів. Це все мені нагадує таке відоме гасло – «хто не з нами, той проти нас». Ми хочемо бути з вами, ми хочемо бути й з іншими», – заявив Азаров.

Він нагадав, що минув той час, коли Радянський союз відгородився від всього світу, що привело до того, що населення прагнуло купувати все закордонне і відмовлялося від вітчизняного.

«Ми що, хочемо повторити ті самі помилки, які були, і наступити на ті самі граблі. Цей шлях важкий, і я говорив про ці ризики на Кабінеті міністрів», – сказав він.

Азаров також підкреслив, що Росія для України – природний партнер у плані модернізації економіки.

Як повідомлялось, 23 вересня глава адміністрації президента Росії Сєргєй Іванов заявив, що Росія не чинить тиску на інші країни, в тому числі на Україну, щодо інтеграції з Євросоюзом і буде поважати будь-яке їхнє рішення.  

19 вересня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна не зможе одночасно бути асоційованим членом ЄС і брати участь у Митному союзі.

"Всі розмови про можливість бути і тут, і там – цілковите лукавство. Це бажання, даруйте, просто запудрити мізки власному народу", – сказав Мєдвєдєв.

А президент РФ Владімір Путін попередив Київ, що Росія буде захищати свій ринок від українських товарів, які можуть хлинути на нього після створення зони вільної торгівлі України з ЄС.

Держдума Росії вирішила захистити суверенітет України від ЄС і підготувала проект заяви, що планують прийняти 20 вересня, у якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.

Водночас, у МЗС Росії назвали «утриманством і нахлібництвом» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу.

18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом.