НОВИНИ

Мєдвєдєв вважає, що українська влада "лукавить" і "пудрить мізки" народу

Прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв назвав заяви Києва на тему суміщення асоційованого членства з ЄС з інтеграцією в рамках Митного союзу "лукавством". Про це він заявив під час зустрічі з учасниками XV Генасамблеї організації інформаційних агентств країн Азії і Тихого океану.

Медведєв сказав, що заяви українського керівництва про готовність ратифікувати різні угоди нічого, крім подиву, не викликають.

"Aut nihil aut caesar" ("все або нічого"​​, дослівно - "або Цезар, або ніщо") - є така латинська приказка. Те ж саме я можу сказати про сумісність асоційованого сленства в Європейському союзі і відповідної участі у Митному союзі", - заявив він.

"Всі розмови про можливість бути і тут і там - повне лукавство. Це бажання, вибачте, просто запудрити мізки власному народу", - упевнений російський прем'єр.

"Що ми трошки і там, трошки і тут, і звідусіль отримаємо свої дивіденди, - так не буває", - додав Медведєв.

"Якщо Україна свій вибір на користь Європейського союзу зробила, ми бажаємо нашим українським друзям максимально тісної інтеграції з Євросоюзом. Нехай вони заробляють гроші для свого національного бюджету від цієї участі. Ми сумніваємося в тому, що це принесе великі дивіденди. Але якщо вони зробили такий вибір, це їхнє рішення. Нехай їх вчинки оцінює народ України", - підсумував російський прем'єр.

Нагадаємо, раніше президент РФ Владімір Путін попередив Київ, що Росія буде захищати свій ринок від українських товарів, які можуть хлинути на нього після створення зони вільної торгівлі України з ЄС.

Як повідомлялось, Держдума Росії вирішила захистити суверенітет України від ЄС і підготувала проект заяви, що планують прийняти 20 вересня, у якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.

В той же час, у Міністерстві закордонних справ РФ назвали «утриманством і нахлібництвом» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу.

18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Прем’єр-містр Микола Азаров пояснив, що перебудова української економіки у зв’язку євроінтеграцією відкриє нові перспективи інтенсифікації співробітництва з країнами Митного союзу та СНД.

Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом.

Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi у меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.