НОВИНИ

У Путіна запевняють, що поважатимуть будь-який інтеграційний вибір України

Росія не чинить тиску на інші країни, в тому числі на Україну, щодо інтеграції з Євросоюзом і буде поважати будь-яке їхнє рішення. Про це 23 вересня заявив журналістам у Стокгольмі глава адміністрації президента Росії Сєргєй Іванов.

"Ми не тиснемо на жодну країну щодо вибору подальшого шляху економічного чи політичного розвитку. Говорячи так, ви фактично заперечуєте національний суверенітет країни - будь то Україна, Молдавія або Вірменія", - сказав Іванов.

Він підкреслив, що "вирішувати, який шлях економічного співробітництва краще, повинні самі країни, їхні парламенти".

"Ми будемо поважати будь-яке українське рішення, яким би воно не було", - підкреслив представник Кремля.

Як повідомлялось, 20 вересня Держдума РФ, розглянула проект заяви, в якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.

Під час розгляду документів депутати, серед іншого, звинувачували Україну у порушенні православно-слов’янського братерства, пропонували влаштувати санітарну перевірку українських заробітчан і продуктів, а також вжити низку конкретних заходів для недопущення зближення України з ЄС.

Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

Останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.

Читайте також: Резолюція Європейського парламенту щодо тиску Росії на країни Східного партнерства (повний текст документа)