НОВИНИ

Янукович придумав, як співпрацювати і з Євразійським союзом, і з Європою

Президент Вiктор Янукович заявляє, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалам.

"Пiсля появи в статутi Євразiйського союзу статусу партнера ми можемо його отримати. Це передбачає, що Україна буде готова приєднатися до деяких положень Євразiйського, Митного союзу, якi не суперечать правилам Свiтової органiзацiї торгiвлi", - сказав він.

Янукович зазначив, що з таким можливим розвитком подiй згоднi i в ЄС, i у МС.

"Це не викликає нi у кого жодних заперечень i це не входить у суперечнiсть iз пiдписанням Україною договору про створення зони вiльної торгiвлi з Європейським Союзом, так само, як ми пiдписали угоду про створення вiльної торгiвлi з країнами СНД", - пояснив Янукович.

Він нагадав, що Україна є офiцiйним спостерiгачем в Євразiйському союзi. За його словами, нинi готується новий статут об'єднання, який буде ухвалено на початку 2015 року. "Ми провадимо сьогоднi роботу i переговори, i в цьому статутi буде передбачено статус партнера", - додав вiн.

Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi в меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.

"I сьогоднi представник України в комiсiї Митного союзу вже є, вiн стежить за тим, щоб iнтереси України були там представленi, в усiх наступних дiях i рiшеннях, якi ухвалюватиме ця комiсiя i Вища рада МС на рiвнi президентiв. Ми нарештi домовилися, що цей формат "3+1" в якомусь видi вже почав працювати", - сказав Янукович.

Нагадаємо, Янукович заявляє про обов'язкове проведення всеукраїнського референдуму в разі прийняття рішення про вступ до Європейського чи Митний Союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.