Азаров дав зрозуміти, що учиться у Путіна реагувати на невдоволення людей

11 Лютого 2012, 14:37

«У чому причина того, що, все таки, люди, м'яко кажучи, незадоволені ситуацією? А це так. Затяглася криза. Ще в пам'яті (людей) 2007 рік, бум споживчих кредитів і так далі, і потім – бах! 2008 рік – криза, 2009 рік – криза, 2010-2011 рік – тяжко упираємося від цієї кризи. Ось – цей стан втоми. Хочеться швидше вибратися», – сказав Азаров.

При цьому він зазначив, що на прикладі Греції фінансова криза засвідчила, що є два шляхи виходу з кризи.

«Як Греція – на 25 % скорочення пенсій і заробітної плати, повністю урізати всі державні витрати або чекати. Чого чекати? Поки помремо? Або, навпаки, ось іти таким парадоксальним шляхом, як Україна», – продовжив Азаров.

З його слів, українська влада поряд з обмеженням витрат на держоргани влади вирішила піти шляхом збільшення соцстандартів, хоча багато хто від цього відмовляв.

Прем'єр зазначив, що уряд постійно зазнає критики за свої дії, однак підкреслив, що в нього є бачення розвитку ситуації, за яким він йде.

«Мені якось сподобалося, я чув як (прем'єр-міністр Росії Володимир) Путін виступав на якихось зборах і сказав: «Усе, що б я не зробив – усе вважається неправильним і все критикується, але я підкоряюся своїй внутрішній логіці, приймаючи рішення, і рухаюся, виходячи з того, що мені моя внутрішня логіка каже» – ось я подумав, що дійсно тут Володимир Володимирович має рацію», – сказав Азаров.

Разом з тим, з його слів, статистичні дані розвитку економіки очевидно вказують на позитивні результати.

«Нам є що сказати. Тому й на вибори ми йдемо спокійно. Там, рейтинги всякі, оцінки… так ми ще не починали з людьми розмовляти! А зараз почнеться виборча кампанія – будемо розмовляти. Будемо розповідати, будемо запитувати», – сказав Азаров.

Він додав, що розуміє, що людям хочеться значного збільшення зарплат і пенсій, але є реальні економічні показники, відповідно до яких будуть збільшуватися соцстандарти.

Як повідомлялось, Європейський банк реконструкції і розвитку вважає економіку України однією із найуразливіших серед економік країн Співдружності Незалежних Держав за економічною кризою в європейській зоні.

ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України з 3,5 % до 2,5 % в 2012 році.

Читайте також: 5 причин безуспішності українських «реформ»

читати ще

показати ще