Автор резолюції Сенату США щодо України наполягає, що вона прийнята з дотриманням процедури голосування

29 Вересня 2012, 10:18

«Дана резолюція була прийнята одноголосно в ході відкритого голосування в Сенаті. Це стандартна процедура, застосовувана при розгляді питань, щодояких існує узгоджена, однозначна точка зору більшості. Всі правила і процедури в даному випадку були дотримані, ніхто їх для цього не міняв», – йдеться в коментарі Дурбіна.

«Звичайно ж, прийняття такої резолюції не зовсім влаштовує українську владу, але вона говорить про те, що члени Сенату одностайно засуджують політичне ув'язнення Юлії Тимошенко», – зазначив сенатор.

«Крім того, ця резолюція готувалася протягом декількох місяців. Всі відомства (сенаторські офіси) були поставлені до відома про те, що сенат має намір розглянути це питання з тим, щоб вони могли представити свої зауваження та заперечення. Резолюція попередньо обговорювалася на відкритому засіданні сенатського комітету з міжнародних справ і була ним підтримана. Твердження про те, що тут нібито мали місце якісь порушення процедури, не мають під собою жодних підстав», – підкреслив він.

За словами Дурбіна, «якщо тут і присутні якісь «сумнівні» обставини, то вони стосуються якраз причин ув’язнення Юлії Тимошенко, де вона перебуває вже протягом багатьох місяців».

Нагадаємо, 22 вересня Сенат США вцілому підтримав резолюцію щодо України, в якій міститься вимога до української влади негайно звільнити Тимошенко та інших політв'язнів. Крім того, автори документу закликають заборонити видачу віз тим особам, які причетні до ув'язнення Тимошенко.

МЗС України заявило, що цей проект резолюції відображає позицію лише її авторів, "відомих своїми симпатіями до української опозиції. У відомстві також  зазначили, що текст резолюції не проходив обговорення на засіданні комітету Сенату США з міжнародних прав і був ухвалений у пакеті з 11 іншими документами з різних питань.

Прес-служба зовнішньополітичного відомства України також поширила повідомлення, в якому йшлося, що документ прийнятий за сумнівною процедурою.

Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт заявив, що ця резолюція відображає думку усіх сенаторів.