Австралія запровадила санкції проти 12 громадян РФ і України

19 Березня 2014, 09:59

"Я засуджую найрішучішим чином дії президента Росії Влвдіміра Путіна анексувати територію України Криму. Несанкціоноване голосування в Криму 16 березня, яке проводилося в той час, як російські війська ефективно контролювали територію, не може сформувати легітимну основу для будь-якої зміни статусу Криму", – заявила Бішоп.

Вона наголосила, що фінансові санкції та заборона на поїздку до Австрілії поширюються на 12 громадян Росії та України.

"Ці дії підтверджують чітку та однозначну підтримку Австралії територіальної цілісності та суверенітету України", – пише вона. 

Водночас МЗС Австралії не оприлюднюватиме список осіб, яким заборонений в'їзд до країни.

"Імена людей, проти яких введені фінансові санкції, оголоcять лише після прийняття поправок до законодавчого акту про правила введення санкцій від 2011 року".

За словами офіційного представника МЗС, це робиться для того, щоб "уникнути ризику виведення коштів" з Австралії.

Як повідомлялось, США до кінця тижня планують запровадити додаткові санкції проти Росії.

раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.

Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.

Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні. Зокрема, у списку фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.

Також про запровадження санкцій проти Росії заявила Японія.

Нагадаємо, 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". До цього Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації. 

Згодом президенти Ради ЄС Херман Ван Ромпей та Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступили із спільною заявою, в якій констатували, що ЄС не визнає анексію Криму до Росії. З подібною заявою виступила і Парламентська асамблея Ради Європи. А Білий дім заявив, що такі дії РФ "матимуть наслідки".

читати ще