НОВИНИ

США до кінця тижня запровадять додаткові санкції проти Росії

Білий дім до кінця поточного тижня планує ввести додаткові санкції проти Росії, повідомляє телеканал CNN, посилаючись на високопоставлених представників американської адміністрації.

За їхніми словами, слідом за оголошенням санкцій відносно 7 російських і 4 українських офіційних осіб в понеділок у Білому домі відбулася двогодинна зустріч, під час якої обговорювалися подальші кроки.

Додаткові санкції можуть бути оголошені, навіть якщо Росія не буде робити будь-яких нових кроків щодо Криму чи Україні, зазначають джерела.

«Ми сьогодні вже працюємо над більшим, ніж з 11 імен списком осіб» , - сказав телеканалу високопоставлений представник адміністрації, додавши, що до кінця тижня в нього можуть бути додані нові імена.

«Ми працюємо як божевільні, щоб все було готове, коли і якщо Росія зробить наступний крок», - сказав інший представник.

Посилаючись на джерела в адміністрації, телеканал вказав, що в список, зокрема, будуть внесені представники оборонного сектора Росії. Однак, як підкреслили джерела, список – всього лише вершина айсберга на тлі можливих економічних санкцій.

За словами представників адміністрації, Вашингтон домовився з європейськими партнерами щодо того, щоб з часом розглянути питання і про введення широких економічних санкцій проти банківського і енергетичного секторів Росії.

Як підкреслюють чиновники, це ті самі «задушливі санкції», які будуть потрібні для того, що зробити реальний вплив на російську економіку і владу, зазначає американський телеканал.

«Якби я був російською компанією, то дуже обережно поставився б до інвестування в Крим. Ми вас можемо зловити, і ми будемо дуже уважно стежити», - цитує CNN представника адміністрації.

Як повідомлялося, раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.

Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.

Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні. Зокрема, у списку фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.

Також про запровадження санкцій проти Росії заявила Японія.

Тим часом 18 березня депутати Держдуми РФ закликали США та ЄС запровадити санкції проти них, щоб бути у біді "з народом".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.