Amnesty International розповіла про тисячі страчених ув’язнених в Дамаску

7 Лютого 2017, 11:41

Близько 13 тисяч осіб були страчені протягом п'яти років в сирійській урядової в'язниці Сайдная поблизу Дамаска. Результати розслідування страт і тортур у своєму звіті оприлюднила міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Як стверджують правозахисники, за їхніми підрахунками, з вересня 2011 по грудень 2015 року позасудових страт зазнали від 5 000 до 13 000 ув'язнених в'язниці Сайедная. Такі висновки були зроблені на підставі показань колишніх співробітників адміністрації в'язниці і свідчень колишніх в'язнів.

"З грудня 2015 по грудень 2016 року Amnesty International вивчала характер, регламент і масштаб порушень, вчинених у військовій в'язниці Сайедная. В ході свого дослідження організація взяла інтерв'ю у 31-ї людини, які були ув'язненими в Сайедная, чотирьох співробітників в'язниці або охоронців, які раніше працювали в Сайедная, трьох колишніх сирійських суддів, трьох лікарів, які працювали у військовому госпіталі Тішрін, чотирьох сирійських адвокатів, 17 міжнародних і сирійських експертів з питання утримання під вартою в Сирії і 22 члени сімей колишніх і нинішніх в'язнів в Сайедная ", – йдеться в доповіді.

У міжнародній організації додають, що у них немає доказів про продовження страт, починаючи з грудня 2015 року. Однак в'язнів досі направляють в цю в'язницю, а військовий трибунал продовжує виносити свої вироки.

Повідомляється, що у в'язниці Сайедная є два центри утримання під вартою, в яких може перебувати від 10 000 до 20 000 чоловік.

Перед стратою засудженим виносили смертні вироки у військово-польовому суді, розташованому в районі Аль-Кабун в Дамаску. Як правило, "суд" тривав від однієї до трьох хвилин, після чого виносився смертний вирок.

Влада Сирії закрила для Amnesty International в'їзд в країну після початку громадянського конфлікту в 2011 році. З тих пір у правозахисників немає доступу в райони, що знаходяться під контролем уряду, тому більшість інтерв'ю було взято на території південної Туреччини або по телефону.

За словами правозахисників, для цієї доповіді були проведені інтерв'ю з 84 свідками.

Amnesty International закликають міжнародне співтовариство провести "незалежне і неупереджене розслідування позасудових страт і методів винищення у військовій в'язниці Сайедная".

Як повідомлялося, підконтрольний Асаду Дамаск страждає від екстремальної нестачі води. Влада сирійської столиці заявила, що повстанці отруїли воду дизельним паливом.

Нагадаємо, Amnesty International надала ООН докази цілеспрямованих атак РФ по громадянах Алеппо. Правозахисна організація закликала Генасамблею ООН зробити все можливе, щоб зупинити знищення сирійських мирних жителів.

читати ще

показати ще