НОВИНИ

"Мотор Січ" попри заборону продовжує співпрацювати з російською армією і працює в ОРДО — Bihus.Info

Підприємство постачає деталі для двигунів в РФ.

Українське підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією, спецслужбами і на території анексованого Криму. Про це ідеться в розслідуванні журналістів Bihus.Info.

 

Зокрема, президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв. Герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»).

 

Також одна з цих компаній — «Борисфен» — обслуговує ФСБ. З 2015 та 2017-й ця компанія отримала 3,5 мільйони доларів на продовження строку роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В. Також АТ «Борисфен» обслуговує двигуни для кримської компанії «Універсал-авіа», якк займається авіаперевезеннями та обслуговуванням авіації в Криму.

 

Так, після окупації півострову ця компанія була «націоналізована» росіянами. ЄС, США та Україна ввели проти неї санкції. Але «Борисфен» продовжила працювати з «Універсал-Авіа» та, за даними російського порталу держзакупівель, з 2015 року отримала від неї 5 мільйонів рублів. 

 

Крім того, у 2014 році 5-ий президент України Петро Порошенко підписав заборону на експорт до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Російською Федерацією. 

 

До того ж  за даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.

 

Зазначається, що тепер Богуслаєв балотується самовисуванцем по мажоританому округу у Запоріжжі на дострокових виборах Верховної Ради.

 

Нагадаємо, що у Києві Шевченківський районний суд 20 квітня 2018 року повністю задовольнив клопотання Служби безпеки України та наклав арешт на 56% акцій компанії "Мотор Січ", які належать китайським інвесторами. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.