НОВИНИ

Американський публіцист: Стратегічна мета Росії залишиться без змін, незважаючи на результати виборів в Україні

Росіяни не зрозуміли, що українці зробила свій вибір, і він остаточний. РФ далі тиснутиме на Україну різними способами.

Стратегічна мета Росії залишиться без змін, незважаючи на результати виборів президента України. Москва хоче тримати країну у своїй сфері впливу, щоб унеможливити реалізацію її євроатлантичного вибору, із яким українці чітко визначилися. Про це в інтерв’ю Тижню розповів американський публіцист та дослідник російської політики Браян Вітмор.

 

«Росіяни не зрозуміли, що ця країна (Україна, – Ред.) зробила свій вибір, і він остаточний. РФ далі тиснутиме на Україну різними способами. Вона може за потреби посилювати бойові дії або знижувати їхню інтенсивність. Може використати свій вплив через олігархічні канали або за допомогою таких некінетичних інструментів, як корупція чи дезінформація, і я думаю, що вона продовжить це робити», – попереджає він.

 

Вітмор зауважив, що йому буде дуже цікаво побачити, як саме Москва реагуватиме на президентство Володимира Зеленського, як діятиме.

 

«У чому я впевнений, то це в траєкторії суспільства. Із часів, коли Україна здобула незалежність, ви рухалися в бік Заходу, хоча інколи це було два кроки вперед, а потім 1,9 назад, але напрямок цього руху був цілком зрозумілий. Я вірю, що він лишиться без змін, незважаючи на те, хто є президентом країни, чи те, що робитиме Росія. Будь-який російський імперський проект починається Україною, але нею він не закінчується», – наголосив публіцист.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.