НОВИНИ

Олександр Крамар: Лідерство в президентських рейтингах Зеленського стало підсумком тривалої деградації політичного життя

Упродовж останніх десятиліть ідеологічно дезорієнтоване українське суспільство дедалі частіше обирало «обгортку», а не «вміст».

Вихід на перше місце в президентських рейтингах коміка Володимира Зеленського у країні, яка перебуває в стані зовнішньої агресії та давно перезрілої потреби глибоких внутрішніх реформ, став підсумком тривалої деградації політичного життя нашої країни. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

За його словами, це сталося тому, що впродовж останніх десятиліть ідеологічно дезорієнтоване українське суспільство дедалі частіше обирало «обгортку», а не «вміст». А за цих умов логіка шоу-програми «обери мене» замість змагання програм розвитку країни невблаганно вела до еволюції політики — від використання щоразу більшої кількості елементів шоу до звичайного шоу-бізнесу.

 

«Тому шоумени замість державних діячів — невідворотний результат еволюції політичного процесу в країні, де немає політичної структуризації суспільства на більш-менш сталі групи за соціально-економічними інтересами серед громадян, а отже, і політичних сил, які їх репрезентували б. Від часу Помаранчевої революції чітким був світоглядно-цивілізаційний поділ на проросійську частину виборців, що ностальгують за радянськими часами, і проукраїнську та проєвропейську. Однак це не могло замінити нормального структурування суспільства й політичних сил за внутрішньополітичними інтересами, а було сурогатом, який лише поглиблював проблему», — пише Крамар.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»