НОВИНИ

Джерело в СБУ: конвертаційні центри використовують для фінансування сепаратизму

За свідченнями офіцерів СБУ, саме через «ями» надходить левова частка коштів на продовження терористичної діяльності з Росії.

Величезна небезпека конвертаційних центрів у тому, що через такі структури відбувається фінансування сепаратистської діяльності. Про це в черговому номері журналу «Український тиждень» пише журналіст Богдан Буткевич, посилаючись на джерела в правоохоронних органах.

«За твердженнями оперативних працівників СБУ та МВС, із якими нам вдалося поспілкуватись, характерним для 2014–2015 років стало не тільки збільшення кількості «ям», а ще й зміна їхньої кінцевої мети. Якщо раніше це найчастіше було отримання необлікованої готівки, то тепер – послуги з оптимізації ПДВ та податку на прибуток. Окрім того, конвертаційні центри займаються продажем податкового кредиту, конвертацією гривні в іноземну валюту й виведенням її в офшори. Клієнтів тепер зазвичай шукають в інтернеті, до того ж навчилися виплачувати гроші посередникам та бухгалтерам, особливо суміжним, що працюють на кілька фірм, за залучення нового охочого до «ями», - йдеться  у матеріалі «Ями» в конвертах. Обіг тіньових грошей зростає».

Як розповіли Тижневі джерела в СБУ, ще однією важливою новацією стала міграція через бойові дії дуже численних «конвертів» із територій Донецької та Луганської областей, навіть контрольованих українською владою, до чотирьох великих міст: Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя й Одеси. Саме вони є нині столицями вітчизняного ринку «чорної» готівки.

«Величезна небезпека «конвертів» у тому, що через такі структури відбувається фінансування сепаратистської діяльності. За свідченнями офіцерів СБУ, саме через «ями» надходить левова частка коштів на продовження терористичної діяльності з Росії. Та й узагалі будь-які «чорні» гроші – це завжди створення середовища для корупції та потенційного порушення закону», - пише Буткевич.

«Власне, «конверти» вже розповзаються країною, як спрут. Адже для забезпечення їхнього функціонування задіяна велика кількість юридичних компаній, котрі реєструють суб’єктів підприємницької діяльності, вирішують проблеми з податковими органами, з поверненням ПДВ, закривають щойно створені СПД протягом доби, підкуповуючи відповідних чиновників тощо», - підсумовує журналіст.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.