Він, зокрема, зазначив, що реакція української влади на ситуацію з компанією Roshen є неадекватною.
На його думку, Кабінет міністрів не повинен залишатись осторонь негативних процесів, які відбуваються з потужним українським підприємством–експортером.
"Це не є приватна проблема. Це проблема боротьби з українськими підприємствами, яким забороняють доступи на ринки. І це вже не перший раз таке трапляється", – наголосив нардеп.
"Ми не перший раз чуємо, що то сало, то труби, то ще щось інше не відповідає якимось там нормам. Хоча жодних документів ніхто ще не бачив", – підкреслив Пинзеник.
За його словами, подібні історії лише доводять необхідність того, що Україна має зробити все для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, щоб вийти на ті ринки, де подібних сюрпризів бути не може.
"Тут же іде спроба нав'язати силою економічних ударів певні політичні рішення", – пояснив парламентарій.
Як повідомлялось, 31 липня міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов створив і очолив групу для проведення консультацій з Росією щодо заборони ввезення на її територію продукції компанії Roshen. За словами Прасолова, консультації з РФ проводитимуться виважено, щоб «не допустити загострення торговельних відносин між двома країнами».
Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема Оніщенко заявив, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.
У корпорації Roshen висловили сумнів щодо правильності відбору Росспоживнаглядом зразків для проведення аналізів, що підтверджують відповідність продукції вимогам нормативної документації, що не передбачає .
Глава Росспоживнагляду запевняє, що у забороні українських цукерок фірми Roshen немає політичної складової.
Після цією заборони Білорусь, Молдова, Казахстан та Таджикистан також вирішили перевірити українські цукерки. Після перевірки офіційні особи Казахстану, Таджикистану та Молдови заявили, що не мають претензій до продукції компанії Roshen.
На думку експертів, у забороні на постачання до РФ продукції компанії Roshen є елемент російської політики проти України. За словами експертів, такі різносортові «наїзди» мають на меті спонукати до сильнішої інтеграції України з Росією – насамперед шляхом вступу України до Митного cоюзу.