В Україні “любов” до Януковича “прищеплюють” штрафами, арештами і ув’язненнями

25 Липня 2013, 13:28

Найбільшого розголосу цього року набуло засудження активістів за нанесення графіті із зображенням чоловіка, схожого на президента Віктора Януковича, з простреленою головою. 

14 січня у Сумах завершився розгляд кримінальних справ, які порушили проти чотирьох активістів, що малювали такі трафарети. Чотирьох осіб звинуватили «у малюванні трафаретів із зображенням Януковича з простреленою головою, екстремістських написах на стінах міста та підпалі гуртожитку». Так, активісти Писарцов та Данілов отримали по 2 роки позбавлення волі, Ганненко – 1,8 року позбавлення волі, Никоненко – 1 рік трудової колонії. Апеляційний суд Cумської області залишив вирок у силі.

Також кримінальну справу за аналогічні графіті порушували у Львові.

Крім цього, у Миколаєві в ніч проти 4 лютого затримали двох активістів ВО "Свобода" за малювання графіті. Пізніше їх звільнили. 

25 лютого у день третьої річниці інавгурації Януковича у Києві було затримано 13 активістів – представників Коаліції учасників помаранчевої революції. Зокрема, восьмеро дівчат-активістів йшли вулицею Банкова, вигукуючи "ЧивокунЯ, go away, go away". Також вони несли два насоси, пояснюючи це тим, що Янукович три роки надуває український народ. Акція тривала всього 5 хвилин.

27 березня у Донецьку затримали учасників акції, які хотіли розклеїти листівки проти Януковича.

Водночас, на початку березня у Херсоні наряд міліції затримав двох студентів четвертого і п'ятого курсів Херсонського національного технічного університету, які розклеювали «антипрезидентські» листівки.

10 травня біля Золотих воріт у Києві мешканець Миколаєва Анатолій Ільченко ходив з плакат з написом: “Янукович – козел”. Правоохоронці склали два протоколи про адміністративне правопорушення. Згодом Шевченківський районний суд Києва оштрафував його на 51 грн. за "дрібне хуліганство", визнавши словосполучення на плакаті нецензурної фразою.

Ільченка також звинуватили у порушенні порядку організації та проведення масових заходів. Однак за цією статтею Шевченківський суд виправдав миколаївського пікетувальника.

3 червня активісти партії "Демократичний альянс" вийшли на акцію протесту на вулиці Богатирській у Києві з плакатами «Янукович, пішов геть з Києва» та  «Києву – вибори».

Міліція затримала лідера партії – Василя Гацька  та трьох його соратників. Суд визнав їх винними за статтею 185 "Злісна непокора міліції".  Активістів зобов’язали сплатити штраф у розмірі 8 неоподаткованих мінімумів.

Того ж місяця мешканець Львова зателефонував до обласного управління СБУ, представився «майором» МВС та повідомив про підготовку замаху на життя Януковича. Згодом працівники СБУ встановили та затримали аноніма: ним виявився 33-річний мешканець Львова, який раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності. А 23 липня суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 259 КК та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на термін 2 роки, водночас за ст. 75 Кримінального кодексу призначено 1 рік випробовувального терміну.

На початку 2012 року українці масово псували білборди із новорічними привітаннями президента. Білборди закидали фарбою, яйцями, а також рвали та обписували образливими написами. Було порушено щонайменше 4 кримінальні справи. Журналістів, які розміщували фото та інформацію про це, викликали на допит. А 73-річний мешканець Волині заплатив за забруднення фарбою білборда із привітанням Януковича 51 гривню.

24 лютого в Києві міліція затримала чотирьох активістів за розповсюдження біло-синіх презервативів із зображенням Януковича.

Організатора акції з роздачі презервативів Сергія Мельниченка засудили до 15 діб адміністративного арешту. Втім, Мельниченко відбув 16 діб арешту – до призначених 15 діб додали час, протягом якого він отримував медичну допомогу.

Розголосу набув також інцидент, що стався 5 грудня 2011 року біля пам’ятника Шевченкові у Львові, де протестувала студентка, тримаючи плакат із написом «Янукович продає державу». На студентку склали протокол за участь в несанкціонованому мітингу, хоча, як відомо, стаття Конституції наголошує, що одиночний протест не потребує подачі заявки. 

Масові прояви народної «любові» Янукович мав можливість відчути і під час відвідування футбольних арен. Так, президента освистали при вікритті НСК «Олімпійський» у Києві. Крім того, викриками і свистом супроводжувалися появи Януковича на стадіонах в Одесі та знову у Києві, а також був освистаний відеоролик Януковича у Львові. 

У вересні на в’їзді у Донецьк з’явився слоган «Спасибо за ананаса», а на постаменті гірника на Шахтарській площі з’явився напис «Янык наш позор».

Крім цього, проти працівників фірми Prostoprint, яка випустила футболки із написом «Спасибо жителям Донбаса за президента…» та «Спасибо жителям Донбасса за ананаса», було порушено кримінальну справу за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції.

Власник Prostoprint Денис Олейников заявив про погрози йому і його сім’ї, продав свій бізнес і виїхав з України. Наприкінці 2012 року він отримав політичний притулок у Хорватії.

У День Незалежності пенсіонерка Галина Швидка на знак протесту проти політичних репресій та розбудови диктатури в країні відрізала прізвище «гаранта» від стрічки на вінку «Тарасу Шевченку від Віктора Януковича», покладеному президентом до пам’ятника Шевченку в Києві. За це її було засуджено до позбавлення волі на 10 діб.

18 серпня 2011 року на Донеччині були затримані пенсіонерки, які планували у чорних хустках, помахом руки вказати Януковичу дорогу на цвинтар в Макіївці, підкріпивши цю дію транспорантом із словами «Туди вам і дорога».