Дії влади восени вивели на протести афганців, фермерів, шахтарів і чорнобильців

22 Жовтня 2011, 19:36

Так, на зміну масовим акціям підприємців восени виступили протести «афганців» і чорнобильців. Причиною їхнього невдоволення стало ухвалення законопроекту №9127, який, зокрема, надає право Кабінету міністрів самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.

Відсутність реакції з боку влади призвела до штурму Ради 20 вересня. При цьому влада демонструвала свій страх: депутати більшості одразу почали знімати значки народних обранців, а Раду згодом обнесли високим парканом.

Протести проти скорочення пільг 16 категорій громадян поширилися Україною. Зокрема, масові акції пройшли у Полтаві, Донецьку, Львові, Запоріжжі, Луганську.

Наприкінці вересня активісти громадських організацій, які представляють інтереси ветеранів-афганців, заявили про підготовку всенародного страйку. У Донецьку навіть виникло наметове містечко чорнобильців, які з’їхалися з різних міст.

Акції проти скорочення пільг тривають. 20 жовтня під Верховною Радою протестували близько 200 представників Федерації профспілок, а також чорнобильців. У цей день спікер Володимир Литвин зняв з розгляду законопроекту №9127, що уповноважує Кабінет Міністрів встановлювати порядок і розмір компенсацій пільговикам.

Зазначимо, що окрім масових акцій проти скорочення пільг, останні півтора місяці протестували також фермери, шахтарі і студенти.

На початку жовтня до Кабміну, а потім і до Ради із вилами та прийшли сотні аграріїв. Вони виступають проти скасування мита на експорт зернових культур та вимагають «закінчити експерименти над сільським господарством».

Згодом свавілля регіональної «вугільної мафії» привело під стіни Кабміну шахтарів Луганщини. Вони звинувачують владу і своїх роботодавціву  знищенні вугільної галузі.

Також у Києві 13 жовтня пройшов Марш порожніх гаманців, учасники якого передали президенту Віктору Януковичу листа із вимогами меншити єдиний соціальний внесок, скасувати пенсійну реформу та Податковий кодекс. На розгляд цих вимог владі дали місяць.

А 15 жовтня центром столиці пройшов марш безквартирної молодi, учасники якого вимагали вiд органiв державної влади гарантувати доступність житла. 17 жовтня близько 1,5 тисяч працівників підприємств різних галузей економіки провели в Києві мітинг з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю.

Зауважимо, що у місті Красноармійськ Донецької області раніше мітингувальники зірвали сесію міськради, не давши депутатам підняти тарифи на послуги житлово-комунального господарства.

У Києві також тривають протести проти скандального будівництва торгово-офісного центру в районі станції метро "Театральна". Як повідомив кореспондент Тижня, учасники акції відтепер намагатимуться вручати чиновникам лапшу при кожній зустрічі. Це пов’язано із тим, що, за їхніми даними, обіцянки голови КМДА Олександра Попова передати цю будову у розпорядження музею Києва виявилася неправдивою. Крім того, активісти дізналися, що влада так і не провела експертизи, яка би встановила накільки безпечним є це будівництво.

Також не вщухають акції за відставку міністра освіти Дмитра Табачника. У Києві вересневі протести студентів навіть переходили у сутички із міліцією. Зазначимо, що початок навчального року ознаменувався «ляпасом міністру», коли в ході форуму міністрів освіти європейських країн студентка Дар'я Степаненко вдарила Табачника букетом квітів.

Крім того, нещодавно мешканці Донеччини знову вийшли з протестами проти закриття українських шкіл в регіоні.

Невдоволення діями влади вже 26 жовтня продемонструють залізничники, які з’їдуться з усіх областей України. Вони планують провести пікет проти масового скорочення працівників та ліквідації поїздів, яке керівництво Укрзалізниці вирішило здійснити уже з наступного місяця.