НОВИНИ

Львівська облрада передасть вимоги «афганців» та чорнобильців Литвину з Азаровим

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич зустрівся з представниками громадських організацій, які представляють інтереси чорнобильців та афганців. Про це повідомляє прес-служба облради.

З головою облради зустрілися представники Союзу «Чорнобиль України», фонду «Діти Чорнобиля» та представники обласної організації «Ветерани Афганістану».

Під час зустрічі обговорювалися проблеми, які виникли в результаті недалекоглядних і сумнівних (з точки зору законності) рішень уряду та сумнозвісного законопроекту №9127, яким урядові хочуть надати право на свій розсуд надавати пільги майже 30 категоріям осіб. Учасники зустрічі наводили конкретні приклади невиконання рішень судів щодо перерахунків пенсій та соціальних виплат Пенсійним фондом, про затягування судових рішень, пасивність виконавчої служби.

Представники громадськості наголосили, що нинішнє керівництво держави виписує закони «під себе», повністю ігноруючи потреби суспільства.

«Реформи» уряду щодо соціального забезпечення інвалідів, ветеранів, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – планомірна політика на знищення», - вважають ветерани.

Саме такою діяльністю влади, вони пояснюють політичні вимоги щодо відставки Кабіvsye в повному складі та голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Панькевич запропонував cтворити план спільних дій громадських організацій та Львівської обласної ради щодо виконання законних вимог соціально незахищених груп населення.

Голова облради пообіцяв, що депутати підтримають вимоги «афганців» та чорнобильців на черговій сесії обласної ради та скерують їх до парламенту та уряду.

Як повідомлялось, 30 вересня близько тисячі чорнобильців із різних міст Донецької області зібралися біля будівлі обласного управління Пенсійного фонду в очікуванні зустрічі з головою Донецької облдержадміністрації Андрієм Шишацьким. За даними штабу протестуючих, зустріч призначена на 15:00. Чорнобильці сподіваються, що глава області донесе до народних депутатів, які сьогодні перебувають в Донецьку, вимоги протестувальників.

Останнім часом в різних містах України відбуваються акції протесту проти скасування пільг. 28 вересня проти скасування пільг мітингували близько 2 тисяч людей у Полтаві, і 1 тисяча - у Запоріжжі.

20 вересня мітинг під стінами парламенту переріс у сутички із правоохоронцями. Кількатисячний натовп намагався прорватися у приміщення Верховної Ради. Більшість мітингувальників складали ветерани-афганці та чорнобильці. Вони виступали проти ухвалення змін до законодавства, щозначно урізає їхні пільги.

Нагадаємо, штурм Верховної Ради тоді не на жарт перелякав частину депутатів. Кілька шокованих представників провладної більшості в кімнаті для куріння знімали з лацканів піджаків депутатські значки, а дехто замість того, щоб традиційно покинути будівлю через центральний вхід, втікали тунелем, що веде в будівлю комітетів через дорогу.

Читайте також: Лише початок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.