НОВИНИ

Україною ширяться молодіжні протести проти Табачника

Активісти громадської ініціативи «Оновлення країни» проводять в України акції на підтримку протестних студентських рухів за відставку міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. Акції відбулися 5 жовтня, у Харкові, Луганську, Чернігові та Сумах.

Зокрема, у Луганську акція відбулась у вигляді театралізованого дійства, під час якого активісти «ОК» мітлою вимели ляльку-міністра на смітник.

«Табачник не справляється зі своєю роботою на посаді міністра освіти, саме тому ми вирішили відправити його на смітник», - прокоментував захід координатор «Оновлення країни» у Луганську Олександр Никаноров.

У Сумах активісти поставили фліп-чарт біля Сумського державного університету та закликали всіх бажаючих студентів висловити свою думку про діяльність міністра-українофоба.

Також імпровізованого міністра освіти, прив’язаного до повітряної кулі, відпустили у небо Чернігівщини. Захід відбувався на Красній площі Чернігова. Активісти пояснюють, що «українській землі не потрібен такий міністр, як Табачник, тому вони вирішили відправити його у космос».

«Наша організація сьогоднішніми акціями підтримує вимоги студентів про зняття з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту Табачника який всіма своїми діями намагається повернути освіту до радянських стандартів та завадити її нормальному функціонуванню. Закриття шкіл, зменшення кількості уроків рідної мови в початкових класах, перетворення студентського самоврядування у додаток до адміністрації вузів, переписування історії на догоду іншій державі - так чинили окупанти, прийшовши на нашу землю 1941 року, і так само діє «окупаційний» міністр - сатрап Табачник!», - заявив керівник виконкому «Оновлення країни» Роман Орищенко.

Він переконаний, що діяльність Табачника не дає можливостей Україні вийти на європейські стандарти здобуття освіти.

«Така особа не має права посідати жодну державну посаду, а особливо міністра освіти. Відставка під тиском громади має стати неминучим уроком всім урядовцям, які намагаються сповідувати не українські, а власні чи чужі інтереси», - додав Орищенко.

У Харкові акція «Вчора історик був проти історії, сьогодні – історія проти історика» мала розпочатися о 16.00 біля пам’ятника Шевченку. Організатори планували провести перфоманс за участю студентів та відомих українських «історичних постатей», які мали «винести вирок міністру Табачнику за брехню, переписування історії України, ксенофобські книжки та інше».

Проте, проводити захід активістам «ОК» міліція не дозволила. Відмову мотивували «невчасним» поданням заявки на проведення заходу.

На знак протесту учасники акції сіли на бруківку біля пам’ятника Тарасу Шевченку та почали аплодувати. Працівники міліції пригрозили, що будуть приймати жорсткі дії щодо учасників акції, якщо вони не припинять.

«Заборона нашої акції ще раз підтверджує те, що в Україні зникає свобода слова. Якщо нічого не зміниться, то незабаром нам, так само як і білорусам, можуть заборонити навіть плескати на вулицях в долоні», - прокоментувала ситуацію координатор «ОК» у Харкові Олена Дюженко.

Читайте також: Хунвейбіни і Табачник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.