Ухвалення Верховною Радою постанови про невизнання результатів виборів президента Російської Федерації в анексованому Криму стане для України додатковим аргументом для партнерів із США та Європейського Союзу в питанні запровадження додаткових санкцій проти Росії.
Про це сказав міністр юстиції Павло Петренко, відповідаючи на запитання журналістів щодо правових наслідків ухвалення постанови про невизнання результатів виборів президента РФ.
«Це один з аргументів, який буде наводитися нами як Україною нашим партнерам у США, ЄС щодо введення додаткових санкцій проти РФ, оскільки ми абсолютно не визнаємо псевдовиборів, які відбувалися на території анексованого Криму», – заявив Петренко.
Проведення Росією виборів у Криму, зазначив міністр, «буде додатковим аргументом для нашої дипломатії, щоб вони зверталися щодо введення додаткових санкцій щодо тих осіб, які були причетні до організації виборчого процесу в українському Криму».
Відомо, що у Верховній Раді підготували два проекти постанов, якими пропонується не визнавати вибори президента РФ на території Криму. Зокрема, 19 березня зареєстровано проект постанови «Про Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації, їх результатів, правових наслідків та, відповідно, актів нелегітимно обраної на цю посаду особи».
Нагадаємо, напередодні у МЗС України заявили, що голосування в окупованому Криму ставить під сумнів легітимність виборів у РФ. За словами речниці міністерства Мар’яни Беци, результати незаконного "волевиявлення" на півострові є нікчемними.
Багато країн підтримали Україну та завили, що не визнають «виборів» президента РФ в окупованому Криму. Серед таких країн Канада, Естонія та Латвія, Німеччина, Норвегія, Франція, Польща та Японія.