Двоє людей загинуло і п’ятеро отримали поранення під час сутичок на вулиці Римарській у Харкові. Про це повідомив ведучий Савік Шустер в ефірі програми "Шустер Live" з посиланням на мера Харкова Геннадія Кернеса.
Кернес заявив, що під час сутичок загинуло двоє силовиків. Як відомо, мер Харкова наразі перебуває під домашнім арештом, однак добре поінформований.
За повідомленням «Медіапорту», о 21:30 на площі Свободи виник конфлікт між групою людей з георгіївськими стрічками та невідомими. Після конфлікту, за неофіційною інформацією, люди зі стрічками вирішили, що на них напали члени "Правого сектору", та вирушили в офіс організації "Просвіта". Приблизно о 21:50 на вулиці Римарській, 18, де розміщений офіс кількох організацій — в тому числі "Проствіти" та "Патріоту України", конфлікт продовжився.
Тим часом, за інформацією харківського журналіста Леоніда Мачуліна, невідомі розгромили офіс «Просвіти».
"Стріляють. Кілька разів. Вибухи, дим. Там хлопці років по 18-20. Завили сирени. Нарахував сім вибухів. Незрозумілого походження – може вибухові пакети, може молотова… Зараз молоді хлопці з палицями купками по 8-10 чоловік снують по Римарській і ховаються в сусідніх дворах. У одного з нападників бачив у руках мисливську рушницю", – розповів очевидець. Він також додав, що на місце події кілька разів приїздила швидка і когось забирала.
Також у ніч на 14 березня у Сімферополі зникли троє активістів Автомайдану, серед яких і син депутата Аатолія Гриценка Олексій. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам Гриценко.
Депутат зазначив, що зв'язок із активістами обірвався у четвер о 23:00.
"Встигли повідомити: у Сімферополі на вул. Авіаційній за їхньою машиною – Toyota Camry АА4464АХ – гналися три джипи, лунали постріли… Зранку четверга на виїзді з міста Севастополя за ними слідкували з машини Honda Accord СН2419АА…", – написав Анатолій Гриценко.
Він додав, що наразі розшукують трьох активістів Автомайдану: Олексія Гриценка (координатор Автомайдану, син Анатолія Гриценка), Сергій Супрун і Наталія Лук'янченко.
"У Криму вони перебували весь останній тиждень. Разом з іншими автомайданівцями та хлопцями з Меджлісу купували і розвозили по військовим частинам півострова продовольство, медикаменти, електричні генератори та інші необхідні для життя кинутих державою українських військових речі, виводили командирів на зв'язок зі мною…", – пише Гриценко.
У МВС встановили особу вбивці активіста в Донецьку. Також силовики вже затримали шістьох учасників побоїща. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр МВС України Арсен Аваков.
За його словами, завдяки активній роботі з журналістами, котрі надали матеріали, встановлено близько 20 осіб – організаторів і виконавців. Оперативні групи займаються доставкою підозрюваних в органи слідства.
"Встановлено особу вбивці, який завдав смертельні рани загиблому активісту. Прямі свідчення очевидців. Прізвисько злочинця – Палач. Міліція розпочала розшук. Знайдемо !", запевнив Аваков.
Політична частина Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом буде підписана 21 березня 2014 року. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у відеозверненні, показаному в ефірі Шустер Live в п'ятницю ввечері.
"У мене була розмова з президентом Ради ЄС Херманом ван Ромпеєм, під час якої ми домовилися, що 21 березня на саміті відбудеться підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом", – сказав Яценюк.
Політик додав, що так само буде підписана і економічна частина Угоди, це станеться після проведень додаткових консультацій.
Нагадаємо, що раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка перебувала з візитом у Варшаві, заявила, що ЄС та Україна зможуть підписати політичну частину Угоди про асоціацію на наступному саміті ЄС, запланованому на 20-21 березня.
Конституційний Суд України визнав постанову Верховної Ради Автономної республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" від 6 березня неконституційною.
Відповідне рішення Конституційний Суд ухвалив та офіційно оприлюднив.
Приводом для розгляду стали конституційні подання виконувача обов'язків президента України, голови Верховної Ради Олександра Турчинова та уповноваженого парламенту з прав людини Валерії Лутковської.
Як відомо, 16 березня має відбутися "всекримський" референдум, на який виноситься два питання: "Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?" та "Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?".
Тим часом, ось уже два тижні на території Автономної республіки Крим перебувають озброєні військовослужбовці Російської Федерації, які постійно блокують українські військові частини.
Суд постановив залишити українського бізнесмена Дмитра Фірташа в Австрії для екстрадиції в США. На час підготовки екстрадиції його відпускають під заставу в 125 мільйонів євро.
Нагадаємо, що правоохоронні органи Австрії за запитом ФБР США затримали у Відні Дмитра Фірташа. За інформацією Reuters, 48-річний бізнесмен був затриманий за висунутою органами США підозрою в "хабарництві і злочинних намірах”.
У свою чергу, в Group DF вважають, що затримання Дмитра Фірташа не пов'язано ні з ситуацією в Україні, ні з діяльністю групи в Європі та Америці.
"Нам відомо, що дії правоохоронних органів Австрії щодо Дмитра Фірташа не пов'язані ані з ситуацією в Україні, ані з діяльністю групи в Європі та Америці, а стосуються інвестиційного проекту 2006 року", – підкреслюється в повідомленні прес-служби групи.
Також в компанії відзначили, що цей інцидент є непорозумінням.