НОВИНИ

Яценюк: у Путіна є сценарій захоплення всієї України

Перший сценарій президента РФ Владіміра Путіна – «заволодіти Кримом у тій чи іншій формі», але він може піти далі. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виступу на Атлантичній Раді у Вашингтоні в ході робочого візиту до США в середу, 12 березня.

«Ми дуже цінуємо підтримку, яку надає американський народ, президент та уряд США народуУкраїни», - зазначив Яценюк.

За його словами, дуже важливо, що Європейський Союз та США «говорять в один голос».

«Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну», - сказав Яценюк.

«Я задоволений тим, як США та ЄС допомагають нам вийти з кризи», - додав він.

Він також нагадав, що Україна вже отримала пакет фінансової допомоги від західних партнерів: «Він на столі. Ми ще маємо укласти угоду з МВФ, але ми вже отримали 1 млрд. доларів як гарантії для стабілізації української економіки».

Прем’єр підкреслив, що Україна переживає драматичні часи: «Те, що відбувається, було абсолютно непередбачувано для мене і неприйнятно для світу. Без жодних причин наш партнер у минулому – та я досі переконаний, що ця країна може стати партнером у майбутньому – почала вторгнення в Україну, суверену й незалежну державу».

«Ми досі переконані, що цю військову кризу можна вирішити дипломатією та політичними механізмами. З плином часу шанси на це не такі великі, як, наприклад, минулого тижня. Але ціможливості є», - підкреслив Яценюк.

За його словами, перший сценарій президента РФ Владіміра Путіна – «заволодіти Кримом у тій чи іншій формі»

«Але він може піти далі. І в Росії є інший сценарій – як захопити всю Україну, в тому числі й українську столицю. Все залежить від персональних його (Путіна –Ред.) цілей».

«Кілька років тому він (Путін. – Ред.) сказав, що найбільша катастрофа минулого сторіччя – це розпад Радянського Союзу. Я б сказав, що найбільшою катастрофою цього сторіччя було б відновлення Радянського Союзу», - підкреслив Яценюк.

Як повідомлялось, після переговорів із президентом США Бараком Обамою у Вашингтоні Ясеню також заявив, що Україна підпише політичну частину Угоди про асоціацію з ЄС наступного тижня.

Нагадємо, місія ОБСЄ пересвідчилися, що в Криму господарють російські окупанти. Крім того, командувач Європейського командування США, головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал із США Філіп Брідлав повідомив, що у Альянсу немає сумнівів у тому, що в Криму перебувають російські військові підрозділи.

Росія заперечує присутність своїх військових у Криму поза місцями дислокації ЧФ РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.