НОВИНИ

МЗС підтвердило затримання Фірташа в Австрії

МЗС підтверджує затримання олігарха Дмитра Фірташа у Відні. Про це повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

"За повідомленням нашого посольства у Відні ми можемо стверджувати, що справді він був затриманий за запитом ФБР. Зараз Фірташ перебуває у пенітенціарному закладі у Відні", - повідомив Перебийніс.

"Наразі посольство з'ясовує деталі і буде намагатися провести з ним зустріч", - додав він.

На питання, коли можлива така зустріч, він сказав, що все залежить від того, коли буде надано дозвіл з австрійської сторони.

Джерело «Інтерфакс-Україна» в групі Фірташа Group DF повідомили:

"Причиною затримання стало розслідування ФБР інвестиційного проекту в Індії в 2006 році, в якому Фірташ нібито брав участь".

Джерело в Group DF категорично відкинуло припущення про вину Фірташа щодо інкримінованого йому обвинувачення.

Співрозмовник агентства уточнив, що розгляд у цій справі тривав кілька років і, за наявними даними, кілька громадян Індії знаходяться в США під арештом, один з яких нібито дав свідчення проти Фірташа.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Дмитра Фірташа затримали ввечері 12 березня, близько 20 години, у Відні. Його підозрюють, зокрема, у хабарництві і створенні кримінального угруповання. Арешт Фірташа здійснено на підставі ордера, виданого американським судом на запит ФБР.

Наразі вирішується питання екстрадиції Фірташа до США. В Австрії кримінальних справ проти бізнесмена немає.

Як відомо, основними напрямками діяльності Group DF є азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси. Інші сфери діяльності групи в даний час включають агробізнес, медійний бізнес, виробництво кальцинованої соди, розвиток енергетичної інфраструктури та нерухомість. Всього на підприємствах групи працює близько 100 тис. осіб.

Консолідована виручка Group DF за попередніми неаудованої даними склала близько $6 млрд, а EBITDA - $1,3 млрд. Дані за 2013 поки відсутні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.