2 вересня Шевченківський райсуд Києва умовно засудив обвинувачених у побитті журналістів Вадима Тітушка, Сергія Приходька та Михайла Пшука.
Суд затвердив умови мирової угоди, яка була укладена між обвинуваченими та постраждалими, і засудив Тітушка до позбавлення волі терміном на три роки зі звільненням від виконання призначеного покарання терміном на два роки. Пшука і Приходька засуджено до двох років обмеження волі з відстроченням терміну виконання рішення на один рік і шість місяців.
Крім того, відповідно до мирової угоди, кривдники мають солідарно відшкодувати матеріальну шкоду журналістці "5 каналу" Ользі Сніцарчук у сумі 707 грн, фотографу видання "Коммерсант" Владиславу Соделю – 1613 грн.
Також Тітушко має виплатити матеріальну шкоду журналістам по 11 тис. грн кожному, а Пшук і Приходько – по 4 тис. грн. При цьому кошти, внесені Тітушком як застава, будуть спрямовані на відшкодування моральної шкоди.
Журналісти вже заявили, що мають намір направити отримані кошти на благодійність.
У понеділок стало відомо, що в Антрациті (Луганська область) двоє невідомих напали на лідера молодіжного крила Луганської обласної організації політичної партії УДАР Павла Лисянського.
«Напад було скоєно двома невідомими ввечері 1 вересня біля під'їзду житлового будинку, в якому живе Павло Лисянський зі своєю матір'ю в Антрациті. Він отримав кілька ножових поранень в живіт, спину і передпліччя. Лисянського госпіталізували до міської лікарні Антрацита, де зробили операцію. На даний момент його стан стабільний, Павло перебуває в лікарні», – йдеться у повідомленні прес-служби партії.
УДАР пов’язує напад на Лисянського з його політичною діяльністю.
2 березня ЗМІ повідомили, що минулої п'ятниці (30 серпня), за два дні до набуття чинності закону про утилізаційний збір, автоімпортери отримали роз'яснення Державтоінспекції, що збір не застосовуватиметься до автомобілів, що ввезені на територію України до 1 вересня.
Зокрема, про це журналістам повідомив гендиректор " ABT Баварія" (офіційний імпортер BMW, MINI) Олександр Тимофєєв. За його словами , відповідне роз'яснення компанія отримала від ДАІ 31 серпня.
" У законі є двозначне формулювання про те, з якого моменту з імпортера стягується збір. У повідомленні ДАІ чітко сказано, що ми можемо продавати автомобілі зі складу за старими цінами " , – пояснив маркетинг-директор групи АІС Сергій Боровик.
2 вересня президент Віктор Янукович змінив керівників обласних управлінь Служби безпеки України у семи областях. Крім того, змінено начальника Головного слідчого управління СБУ та главу Департаменту господарського забезпечення СБУ. Відповідні укази оприлюднені на сайті президента. Причини звільнення в указах не вказуються.
У понеділок стало відомо, що на святкування юдейського нового року Рош-га-Шана в місто Умань уже приїхало 9291 паломників-хасидів. Про це повідомили в Уманському міськвідділі УМВС в Черкаській області.
У понеділок стало відомо, що слідчий комітет Білорусі порушив кримінальну справу проти російського бізнесмена, основного співвласника компанії "Уралкалій" та члена Ради Федерації Держдуми РФ від Дагестану Сулеймана Керімова за зловживання владою і службовими повноваженнями. У зв’язку з порушенням справи також прийнята постанова про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та оголошення в міжнародний розшук.
Згодом стало відомо, що Інтерпол оголосив Керімова у міжнародний розшук.
2 вересня стало відомо, що Чернігівська і Житомирська митниці у зв'язку із заходами з боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) заборонили ввезення з Білорусі на українську територію товарів, які підлягають ветеринарно-санітарному контролю.
Зазначається, що Україна заборонила ввезення живих свиней та інших живих тварин, свіжої, охолодженої або мороженої свинини, їстівних субпродуктів великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней, ослів, мулів.
Крім того, було заборонено ввозити м'ясо та м'ясні субпродукти в солоному, копченому або сушеному вигляді, ковбаси, шкури тварин, білкові концентрати, кісткову муку і ще низку товарів.
Водночас, заборона не поширюється на молочну продукцію, вершкове масло, сири, яйця і мед.
Та у понеділок стало відомо, що Агенція з національної безпеки (АНБ) Сполучених Штатів Америки відстежувала листування президентів Бразилії та Мексики. Відповідну інформацію з посиланням на Едварда Сноудена оприлюднив оглядач британської газети Guardian Гленн Грінвальд у новинній програмі Fantastico на TV Globо.
Грінвальд зокрема заявив, що АНБ використовувала програму, яка надала їй доступ до всіх інтернет-сторінок, що їх відвідувала президент Руссефф. Крім того, АНБ обвинувачують у відстежуванні комунікацій президента Мексики Енріке Пенья Ньєто ще до його обрання на посаду.
Речник міністра закордонних справ Мексики повідомив агенції France Presse, що він знає про звинувачення, озвучені Грінвальдом, проте відмовився їх коментувати.
Міністр юстиції Бразилії Жозе Едуардо Кардозо заявив, що якщо озвучені факти підтвердяться "це буде неприйнятно і може бути названо зазіханням на суверенітет нашої країни".