НОВИНИ

Сноуден: США шпигували за президентами Мексики та Бразилії

Агенція з національної безпеки (АНБ) Сполучених Штатів Америки відстежувала листування президентів Бразилії та Мексики. Відповідну інформацію з посиланням на Едварда Сноудена оприлюднив оглядач британської газети Guardian Гленн Грінвальд у новинній програмі Fantastico на TV Globо.

Міністр юстиції Бразилії Жозе Едуардо Кардозо заявив, що якщо озвучені факти підтвердяться "це буде неприйнятно і може бути названо зазіханням на суверенітет нашої країни".  

Грінвальд зокрема заявив, що АНБ використовувала програму, яка надала їй доступ до всіх інтернет-сторінок, що їх відвідувала президент Руссефф.

Крім того, АНБ обвинувачують у відстежуванні комунікацій президента Мексики Енріке Пенья Ньєто ще до його обрання на посаду. Грінвальд заявив, що документ, датований червнем 2012 року, доводить, що спецслужби мають доступ до електронного листування Ньєто.

Речник міністра закордонних справ Мексики повідомив агенції France Presse, що він знає про звинувачення, озвучені Грінвальдом, проте відмовився їх коментувати.

Як відомо, Грінвальд був першим журналістом, котрий оприлюднив секретні документи Сноудена 6 червня цього року. Відтоді він став автором низки статей про шпигунство, яке здійснює влада США та Великої Британії.

Нагадаємо, влада Великобританії змусила газету The Guardian віддати або знищити матеріали, передані їй екс-співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом.

Як повідомлялося, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

1 серпня Росія надала тимчасовий притулок Сноудену.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.