НОВИНИ

Білорусь оголосила у міжнародний розшук російського олігарха

Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальну справу проти російського бізнесмена, основного співвласника компанії "Уралкалій" та члена Ради Федерації Держдуми РФ від Дагестану Сулеймана Керімова. Про це повідомила прес-служба Слідчого комітету Білорусі.

У зв’язку з порушенням справи також прийнята постанова про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та оголошення в міжнародний розшук.

Керімова підозрюють у зловживанні владою і службовими повноваженнями (п.4 ст.16 та ч.3 ст.424 Кримінального кодексу Республіки Білорусь ). Максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років з конфіскацією майна.

Також слідство, крім завданих збитків Білорусі, слідство виявило численні докази вчинення Керімовим, Баумгертнером та іншими обвинуваченими значних збитків Російській Федерації.

«У зв'язку з цим , враховуючи зацікавленість російської сторони , Слідчим комітетом аналізуються та узагальнюються зазначені матеріали для направлення до Генеральної прокуратури Російської Федерації», - йдеться у повідомленні.

Правоохоронні органи Білорусі заявивли, що готові надати всебічне сприяння в проведенні розслідування Генпрокуратурі РФ, в тому числі щодо перевірки інформації про можливі зв'язки Сулеймана Керімова зі злочинними угрупованнями на Кавказі.

У рейтингу Forbes Керімов входить до 20 найбагатших бізнесменів Росії. Його статнки оціюються у понад $7 млрд.

Як повідомлялося, 26 серпня у Білорусі затримали голову наглядової ради підприємства «Білоруська калійна компанія»  та водночас генерального директора російської компанії «Уралкалій» Владіслава Баумгєртнєра. Влада Росії назвала арешт підприємця «дуже дивними, неадекватними і не партнерськими діями».

Баумгертнер раніше оголосив про відмову «Уралкалію» від співпраці з Білоруською калійною компанією, яка була спільним російсько-білоруським підприємством для збуту калійного добрива у світі. Це призвело до глибокої кризи білоруського партнера в БКК, підприємства  Білоруськалій.

30 серпня білоруські слідчі висунули Баумгєртєру офіційне обвинувачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.