НОВИНИ

Мінгареллі: ЄС надасть Україні фінансову і політичну підтримку в євроінтеграції

Голова представництва ЄС також зазначив, що захоплюється рішучістю українців протистояти зовнішній загрозі.

Євросоюз підтримуватиме Україну фінансово і політично, а також надаватиме супровід реформ на шляху євроінтеграції. Про це 14 травня в Києві заявив голова представництва ЄС в Україні Х’юґ Мінгареллі під час вітального слова на відкритті Дня Європи.

«Україна зробила вибір на користь європейської інтеграції. І я хочу запевнити вас, що Україна не буде рухатися сама цим шляхом. Ми будемо допомагати політично, фінансово і давати кращі поради про те, як впоратися з проведенням реформ в Україні... ЄС стоїть поряд з Україною в той час як перед вашою країною постають величезні виклики як у сфері безпеки, так і в соціальній та економічній сферах», – сказав Мінгареллі.

Він також зазначив, що захоплюється рішучістю українців протистояти зовнішній загрозі.

«Те, що відбувається сьогодні в Україні, насправді стосується всієї Європи, ми правда захоплюємося українцями, їхньою рішучістю бути сильнішими перед обличчям зовнішньої загрози, взяти долю у свої руки і будувати кращу країну і краще майбутнє», – підкреслив Мінгареллі.

На Софійській площі в Києві відбуваються заходи до Дня Європи. Працюють намети посольств країн-членів ЄС з сувенірною та інформаційною продукцією, бвідбуваються вікторини, конкурси, розіграші подарунків. Крім того, відбувається святковий концерт.

Нагадаємо, 11 травня Євросоюз завершив схвалення безвізового режиму для України. Після затвердження рішення міністрами відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Далі, за процедурою, президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердять безвізовий режим для України 17 травня.

У Страсбурзі церемонію підписання законодавчого регламенту планує відвідати президент України Петро Порошенко. Фактично безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації - орієнтовно 11 червня.