НОВИНИ

Японія анонсувала нові санкції проти Північної Кореї

Токіо вводить обмеження у відповідь на запуск ракети КНДР 7 лютого.

Японія анонсувала введення нових санкцій щодо Північної Кореї з метою висловлення протесту проти запуску Пхеньяном ракети-носія, що розглядається як випробування ракетної техніки. Про це повідомляє ABC News у середу, 10 лютого.

Санкції включають розширення обмежень на поїздки між двома країнами та повну заборону на входження північнокорейських судів в японські порти, зазначив генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Йошихіде Суга під час прес-конференції.

«Не зважаючи на наші неодноразові прохання припинити ядерні випробування та розробки ракет, (Північна Корея) поставила нас перед фактом запуску. Це здійснює прямий вплив на Японію, і ми повинні показати нашу тверду рішучість», - наголосив Суга.

Водночас глава японського Кабінету міністрів підкреслив, що Японія залишатиметься відкритою для діалогу з метою вирішення досі відкритого питання щодо японських громадян, які були викрадені Північною Кореєю кілька десятиліть тому.

У 2014 році Японія пом’якшила санкції відносно Північної Кореї в обмін на обіцянку Пхеньяну повторно розглянути долю викрадених японських громадян.

Заборона на вхід до японських портів поширюється також на будь-які іноземні судна, які прибувають до Японії після відвідування Північної Кореї. Обмеження поїздок також будуть розширені з метою включення відвідин Північної Кореї іноземцями з метою ядерної або ракетної експертизи. Всі грошові перекази, які перевищують $880, будуть заборонені.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.

7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування.