НОВИНИ

Суд заочно заарештував лідера організації "Оплот"

Санкцію на арешт екс-правоохоронця, а нині терориста Євгена Жиліна суд виписав за обвинуваченням у викраденні людини за змовою з групою осіб.

Печерський райсуд столиці видав дозвіл на арешт лідера організації «Оплот» Євгена Жиліна. Про рішення повідомили з посиланням на текст ухвали суду.

За версією слідства, у грудні 2013 року Жилін мав намір здійснити насильницьку протидію масовим акціям активістів Євромайдану. У період грудня 2013 - лютого 2014 року він залучав до злочинів жителів Харкова, бійців «Оплоту», іноземних студентів з держав Закавказзя, які вчилися у вищих навчальних закладах Харкова, та інших громадян. Він періодично організовував виїзди таких осіб у Київ.

20 січня 2014 року Жилін організував поїздку з Харкова до Києва групи осіб чисельністю до 100 людей. Безпосередньо перед виїздом автобусів він провів з людьми інструктаж, під час якого повідомив про можливість застосування щодо активістів Євромайдану фізичної сили. Виконуючи злочинні вказівки, бійці «Оплоту» в Києві, біля станції метро «Петрівка», затримали двох громадян, вважаючи, що вони євромайданівці. Затриманих привезли до наметового містечка «Оплоту» біля станції метро «Бориспільська», де з ними спілкувався безпосередньо Жилін.

Таким чином, лідер «Оплоту» підозрюється в незаконному викраденні людини, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань.

Нагадаємо, 6 липня 2015 року Жиліна оголосили у розшук. 27 листопада 2015 року Краматорський міськрайонний суд Донецької області дозволив проведення прокуратурою заочного розслідування проти Жиліна. Департамент кримінального розшуку Національної поліції повідомляє, що 27 січня 2016 року підозрюваного оголосили в міжнародний розшук.
Суд задовольнив клопотання Генпрокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою підозрюваному.

Суд установив, що не пізніше 48 годин після затримання Жиліна його необхідно доставити до слідчого судді для розгляду питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді арешту.