Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
4 червня, 2014 10:06   ▪   Версія для друку

У Раді підтримали законопроект щодо прозорості використання держкоштів

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про відкритість використання публічних коштів (№ 2012-а). За вказаний проект закону в першому читанні на засіданні парламенту у вівторок проголосували 242 народних депутата.

"Законопроектом пропонується зобов'язати розпорядників коштів державного та місцевого бюджетів, суб'єктів господарювання державної та комунальної власності, фондів загальнообов'язкового державного страхування та органів Пенсійного фонду оприлюднити щокварталу на спеціальному єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформацію про заплановане і фактичне використання публічних коштів, зокрема за договорами, на службові відрядження", - зазначено в пояснювальній записці до проекту закону.

Законодавча ініціатива визначає умови і порядок забезпечення доступу до інформації про використання публічних грошей.

Згідно з текстом законопроекту, єдиний веб-портал використання публічних грошей є офіційним державним інформаційним ресурсом в мережі інтернет, його адміністрацією повинен займатися суб'єкт, уповноважений Кабінетом міністрів України. Кабмін також визначає порядок адміністрування веб-порталу.

Законопроект передбачає також внесення змін до законодавства, зокрема до Кодексу про адміністративні правопорушення: чи не оприлюднення інформації, оприлюднення недостовірної чи неповної, а також несвоєчасне оприлюднення інформації відповідно до закону про відкритість використання публічних коштів є порушенням права на інформацію і тягне за собою адміністративну відповідальність.

У закон про державні закупівлі буде внесена норма, яка зобов'язує замовника розміщувати на веб-порталі річний план закупівель, доповнення та зміни до нього.

Якщо замовник здійснює закупівлю без проведення процедур, передбачених законом про здійснення державних закупівель, він зобов'язаний до 31 січня наступного за звітним року на веб-порталі оприлюднити звіт за результатами здійснення закупівель.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено