Затримані в Росії активісти Greenpeace в СІЗО зберігають бадьорість, але їм не дозволяють писати заяви

26 Вересня 2013, 09:09

"Умови утримання затриманих нормальні, самопочуття у них добре, вони бадьорі духом", – запевнила Пайкачєва.

За її словами, в ІТТ Коли утримуються троє громадян Росії, серед яких один фотожурналіст, і громадянин України.

"Єдиним кричущим порушенням їх утримання наразі є відмова надати папір і ручки для написання заяв", – додала Пайкачєва.

25 вересня представники ГСК відвідали ІТТ відділу поліції №1 Мурманська, де також утримуються затримані активісти, але не застали їх, оскільки їх відвезли на допит.

"Наразі вирішується питання про відвідування ІТТ у Сєвєроморску, де також утримуються активісти", – зазначила Пайкачєва.

На 26 версня призначені суди, які вирішуватимуть питання про запобіжні заходи для затриманих активістів.

Як повідомлялось, вчора президент РФ Владімір Путін заявив, що не вважає затриманих активістів Greenpeace піратами.

До цього Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.

24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі.

Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.

Раніше ФСБ Росії не виключала, що затриманих на борту криголама Arctic Sunrise екологів звинуватять у тероризмі, оскільки, коли надувні човни грінпісівців наблизилися до платформи, «газпромівці» помітили на одному з них предмет, що нагадував вибуховий пристрій.

Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.

Всього прикордонники затримали 30 осіб, серед них є і громадянин України. Станом на 24 вересня, за даними українського МЗС, вийти на зв'язок з українцем не вдалося.