НОВИНИ

Серед затриманих у Росії активістів Greenpeace є громадянин України

Громадянин України перебуває на судні «Арктик-Санрайз», затриманому прикордонниками ФСБ Росії за акцію на захист Арктики біля платформи Газпрому в Печорському морі. Про це повідомили УНІАН у московському представництві Greenpeace.

«На криголамі Greenpeace «Арктик-Санрайз», затриманому ФСБ під час мирного протесту проти видобутку нафти на арктичному шельфі, перебуває і громадянин України Руслан Якушев, він корабельний кок.

Всього на судні 27 осіб із різних країн. Зв'язку з кораблем немає», - повідомив співробітник московського офісу Greenpeace.

Він зазначив, що юристи Greenpeace International очікують, що їм негайно нададуть  можливість зустрітися з активістами, яких чотири дні протримали під наглядом озброєних людей, не дозволяючи дзвонити рідним або зв'язуватися з юристами.

Виконавчий директор Greenpeace International Кумі Найду заявив, що акція протесту проти нафтового освоєння арктичного шельфу була виключно мирною і ненасильницькою, така жорстка реакція російської влади нічим не обгрунтована.

«Наші активісти керувалися в своїх діях лише сильним бажанням запобігти руйнуванню природи Арктики. Їх проти бажання тримали кілька діб під наглядом озброєних людей без можливості захищати свої інтереси. Ми вимагаємо негайного звільнення активістів», - заявив Найду.

Як повідомлялось, Слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі.

Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.

Раніше ФСБ Росії не виключала, що затриманих на борту криголама Arctic Sunrise екологів звинуватять у тероризмі, оскільки, коли надувні човни грінпісівців наблизилися до платформи, «газпромівці» помітили на одному з них предмет, що нагадував вибуховий пристрій.

Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.