Запорізькій АЕС не загрожують землетруси

14 Березня 2011, 13:56

«Усі об'єкти Запорізької АЕС, важливі для безпеки, спроектовано по першій категорії сейсмостійкості. Будівлі реакторних відділень енергоблоків Запорізької АЕС відносяться до першої, найвищої, категорії сейсмостійкості (це механізми, що забезпечують радіаційну безпеку під час землетрусу, їх відмова може призвести до викидів радіоактивних речовин), будівлі турбінних відділень – до другої (це обладнання, відмова якого може викликати перерву на декілька годин в процесі виробництва електроенергії). Таким чином, конструкції та споруди Запорізької АЕС передбачають відповідну міцність і надійність на випадок максимально можливих землетрусів у зоні розташування ЗАЕС», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Втім, за попередніми прогнозами, що проводять на 100 років, землетрус у цьому районі може бути раз на 10 тисяч років. Його інтенсивність максимально може сягати 6 балам.

«Територія Запорізької АЕС розташована у межах Придніпровського блоку Українського кристалічного щита. Район розміщення ЗАЕС вважається у сейсмічному відношенні достатньо спокійним. У межах регіону ЗАЕС осередки землетрусу відсутні, а найближчі – Кримська та Карпатська осередкові зони – розташовані на відстані відповідно 300 і 900 км від ЗАЕС», – зазначається в повідомленні прес-служби.

Довідка Тижня.

В Україні нині розташовані 5 АЕС: Чорнобильська атомна електростанція у м. Прип'ять (Київська обл.) – функціонує в черговому режимі, Південно-українська атомна електростанція – у м. Южноукраїнськ Миколаївської області (3 атомних енергоблоки), Хмельницька атомна електростанція – у м. Нетішин на Хмельниччині (2 атомних енергоблоки), Запорізька атомна електростанція – у м. Енергодар (Запорізька область) – найбільша в Україні та Європі (6 атомних енергоблоків) та Рівненська атомна електростанція – у м. Кузнецовськ (4 атомних енергоблоки).

13 березня 12 із 15 станцій виробили 251,41 млн. кВтг електроенергії.

Нагадаємо, у результаті потужного землетрусу 11 березня пошкоджені системи охолодження в цілому на шести реакторах двох АЕС – "Фукусіма-1" і на розташованій за 11 км на південь від неї станції «Фукусіма-2».

На АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» після землетрусу був введений надзвичайний режим через вихід з ладу системи охолодження. На «Фукусіма-1» фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився в захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Але потім на АЕС стався вибух, постраждали четверо люди. 13 березня на третьому реакторі АЕС "Фукусіма-1" також стався вибух.