Загадкове отруєння в Черкасах. Вивчається 5 чинників, які могли вплинути на здоров’я дітей

11 Травня 2018, 12:17

У Києві голова управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Олег Рубан під час прес-конференції заявив, що наразі вивчається більше п'яти чинників, які могли стати причиною масового отруєння у Черкасах.

 

За його словами, слідство щодо отруєння учнів в загальноосвітній школі №8 триває.

 

"По даному випадку на сьогоднішній день іде слідство. На сьогоднішній день вивчається більше 5 чинників, які могли б вплинути на здоров'я дітей", – зауважив він.

 

Нагадаємо, 10 травня військова прокуратура повідомила, що спеціалісти не виявили витоку отруйних речовин з території військової частини, яка знаходиться неподалік від школи у Черкасах, де на лінійці сталося масове отруєння дітей.  Як зазначається, однією із версій отруєння школярів було розповсюдження невідомої речовини з прилеглої до школи території військової частини А1744. У зв'язку з цим військовий прокурор Черкаського гарнізону очолив спільну групу за участю спеціалістів ДСНС, слідчої-оперативної групи Черкаського відділу поліції та військовослужбовців відділу РХБЗ із залученням новітніх приладів визначення радіаційного та хімічного фону.

 

10 травня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун перед засіданням Кабінету міністрів заявила, що отруєння у Черкасах було наслідком того, що вдихали діти саме у дворі школи. За її словами, взято проби з повітря, з ґрунту – у дворі школи та з ґрунту військової частини, що розташована біля загальноосвітньої школи № 8 у Черкасах, де на шкільній лінійці отруїлися школярі та вчителі. Вона наголосила, що МОЗ очікує на результати дослідження води та ґрунту вже сьогодні. Вона повідомила, що, імовірно, дітей почнуть виписувати з лікарні вже сьогодні, нових випадків поки не фіксують.

 

Раніше Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що в результаті масового отруєння у Черкасах 58 чоловік досі перебувають у лікарні. Зазначається, що один дорослий перебуває у відділенні інтенсивної терапії.

 

10 травня у Черкасах до лікарні потрапили ще двоє отруєних дітей – ввечері у вівторок стало зле стало хлопчику, а в середу вранці шпиталізували ученицю тієї самої 8-ї школи. Експерти досі не визначили, яка саме речовина стала отрутою для школярів і вчителів.  Лікарі кажуть, що перші результати досліджень будуть лише за кілька днів. У звичайний сльозогінний газ медики не вірять. Черкащани підозрюють, що викид отрути міг статися на місцевих підприємствах, але спеціалісти ДСНС це спростовують. Інформацію про потерпілих армійців з частини, що біля школи, теж не підтверджують.

 

Як повідомлялося, 9 травня у ДСНС повідомили, що у Черкасах з реанімаційного відділення 11 школярів, які 8 травня отруїлися під час лінійки, перевели на стаціонар.

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що ймовірною причиною отруєння школярів у Черкасах є локальне розпилення невідомої речовини. Крім того, в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що в постраждалих спостерігається інгаляційна токсична реакція.

 

Також 8 травня близько 09:40 екіпаж патрульної поліції отримав виклик про те, що у Черкасах в загальноосвітній школі № 8 по вулиці Оборонній, під час лінійки, великій кількості дітей стало погано. Станом на 14:30 до лікувальних закладів госпіталізували 53 учнів та двох вчителів, з них 11 дітей перебувають у реанімації в стані середньої важкості, решта в задовільному та легкому стані.

 

Зокрема, симптомами захворювання є нудота, запаморочення, головний біль. Всього на лінійці перебувало 424 учні. З метою визначення причини погіршення стану здоров’я школярів хіміко-радіологічною лабораторією ДСНС на території школи були проведені заміри повітря на вміст небезпечних хімречовин. Перевищень вмісту хімічних речовин понад граничнодопустимої концентрації не виявлено.

 

Додамо, що у Черкасах поліція відкрила кримінальне провадження за фактом масового отруєння дітей в загальноосвітній школі № 8. Зазначається, що провадження відкрито за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) ККУ.