За два тижні в Україні підпалили більше 40 автомобілів активістів Майдану

3 Лютого 2014, 13:13

У ніч на 21 січня у Харкові невідомі спалили атвомобіль опозиційного депутата В'ячеслава Гузя.

Вночі 22 січня на вулиці Рейтарській у центрі Києва невідомі підпалили автомобіль Daewoo Lanos. Пожежу побачили випадкові перехожі, які і викликали пожежників. До їхнього приїзду люди практично загасили пожежу снігом. За інформацією очевидців, до припаркованого Daewoo під'їхав білий мікроавтобус, з якого вийшов чоловік, розбив у легковику скло з боку водія і кинув в салон пляшку із запальною сумішшю.

23 січня в Одесі на стоянці спалили авто одного з лідерів місцевого Євромайдану, депутата міськради Олександра Остапенка. Пожежа трапилася о 4 ранку на вул. Базарній. Разом з цією автівкою згоріли ще три машини.

Окрім того, вночі 28 січня народному депутату від партії УДАР Оксані Продан ножем порізали всі шини на авто. Авто депутата було запарковане на вулиці Грушевського біля Кабміну в оточенні міліції і спецпідрозділу «Беркут». Поруч з машиною Продан стояли люди з плакатами, яких зранку привезли для підтримки дій влади.

30 січня, за добу пожежно-рятувальна служба Києва 17 разів виїжджала на гасіння загорянь автомобілів, в результаті яких частково пошкоджені або повністю згоріли 23 автомобілі. За інформацією Штабу нацспротиву спалені автомобілі належали учасникам Майдану. За кожним фактом пожежі міліцією Києва відкрито кримінальне провадження за ст.194 КК України "Умисне знищення або пошкодження майна".

Наступної ночі, за даними Автомайдану, невідомі спалили учасникам руху близько 7 автомобілів. За даними активістів, усі підпали трапилися після опівночі до 3 години ночі. Зокрема, згоріли автівки, що були припарковані на вул. Федорова, Щекавицькій, Гончара, Драгоманова, Харківськму шосе, пр-кті Комарова та Петропавлівській. За даними активістів, ніхто з власників автівок не постраждав. Варто зазначити, що деякі з них вже були на цей момент позбавлені прав за рішенням суду у справах про порушення правил дорожнього руху після участі у акціях Автомайдану.

Також у ніч на 1 лютого невідомі спалили автомобіль представниці посольства Канади в Україні, а також активістки автомайдану Інни Царькової. Перед тим суддя Печерського суду Оксана Царевич забрала права на 6 місяців у Царькової, яка 29 грудня брала участь в автопробігу до Межигір'я.

Згодом стало відомо, що в ніч на 1 лютого група невідомих також спалила автомобіль журналіста 5 каналу Олега Криштопи. "Було троє осіб. (Зловмисники) побігли далі, кажуть, підпали продовжуються", – написав Криштопа у своєму Facebook.

У ніч на 2 лютого в Києві невідомі спалили шість автомобілів у Дарницькому, Дніпровському та Оболонському районах.

Учасники руху Автомайдан упевнені, що підпалювачі використовують списки, складені та оприлюднені Державтоінспекцією після проведених акцій Автомайдану під Межигір'ям, будинком Віктора Медведчука та ін.  

1 лютого в МВС заявили, що у Києві затримали громадянина Грузії, який підозрюється у підпалі автівок у столиці. Під час допиту підозрюваний розповів про замовлення на підпалу машин, яке начебто отримав у Будинку профспілок, за виконання завдання йому пообіцяли 600 грн. За фактом скоєння злочину відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 КК , що передбачає покарання за навмисне пошкодження майна або знищення його шляхом підпалу. При цьому в МВС підкреслили, що не виключають причетності учасників масових заворушень (активістів Майдану) до підпалів автомобілів.

Тим часом, участь у підпалах у Києві автомобілів учасників Євромайдану та Автомайдану взяли на себе учасники спільноти у Facebook "Красный сектор".

"Красный сектор – організація, що виступає проти екстремістів і фашистів, які загадили Київ …. мерзотники, які кидають каміння в ментів – це не патріоти, це скоти …. Ми будемо відповідати їм їх же монетою – карати. Проти сили – тільки сила", – заявили організатори спільноти.

читати ще

показати ще