Wikileaks заявив про зникнення даних щодо скандального листування Клінтон

4 Січня 2017, 13:27

Сайт Wikileaks заявив, що з Управління національних архівів і облікових документів США, ймовірно, зник диск з інформацією про електронне листування екс-кандидатки в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон. Про це йдеться в повідомленні Wikileaks у Twitter.

«Диск на два терабайти з інформацією про електронне листування Гілларі Клінтон в Білому домі, ймовірно, був викрадений з Управління національних архівів і облікових документів», – йдеться в повідомленні.

Інтернет-платформа пропонує також винагороду у 20 тисяч доларів за інформацію, яка призведе до арешту або викриття адміністраторів Білого дому, які знищують важливі записи.

Співробітники інтернет-порталу побоюються, що адміністрація Барака Обами, що має незабаром залишити Білий дім, може приховати аби стерти частину своїх електронних архівів. Через Twitter Wikileaks закликав системних адміністраторів Білого дому перешкодити цьому.

«Системним адміністраторам: не дозволяйте Білому дому знову знищити історію США. Копіюйте, а згодом, на дозвіллі, відправляйте дані в Wikileaks», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці серпня засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв опублікувати документи, пов'язані з діяльністю президентської кампанії Хілларі Клінтон. 

8 жовтня, WikiLeaks опублікував першу частину листування голови передвиборної кампанії Клінтон Подести. Листи стосувалися питань ядерної енергетики, а також публікацій в ЗМІ про пожертвування до Фонду Клінтон, які робилися особами, «мають інтереси в гірничодобувній і ядерної галузях».

11 жовтня портал опублікував другу частину листів голови передвиборного Клінтон. Подеста заявив, що його листування, яку опублікував сайт Wikileaks, було зламане російськими хакерами.

Клінтон заявила, що уряд Росії займається шпигунством проти американців і передачі даних WikiLeaks. Згодом центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  

Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США. У команді Трампа висловили невпевненість у справедливості введених в кінці грудня американських санкцій проти Росії.

Проте у конгресі США готові рішуче відповісти, якщо обраний президент США Дональд Трамп вирішить скасувати санкції щодо Росії.