Вшанування героїв Небесної Сотні та фестивалі кіно з Америки і Данії. Найважливіші культурні події

Культура
18 Лютого 2019, 13:34

18-20 лютого у Києві діятиме мистецький проект "Сторожа" художниці Вікторії Романчук, в основі якого – інтерпретація сучасного сакрального мистецтва по відношенню до трагічних подій на Майдані.

 

Проект складається з 12 полотен із графічними зображеннями людських постатей, каталогу, де представлено фотографії всіх етапів роботи та викладено її загальну концепцію, яку доповнює “Щоденник Майдану” Вікторії Романчук, відеоінсталяції з музичним супроводом гурту “ДахаБраха", перформансу “Час згадати”, метою якого є створення прямого контакту між художником і глядачем, поєднання відчуття з емоційним складником, передаючи тодішню атмосферу Майдану. Уся дія відбувається без слів.

 

 

У Києві, в Будинку профспілок, проект експонуватиметься з 18 до 20 лютого А вже 22 лютого його покажуть у рідному місті художниці Луцьку.

 

18-21 лютого у київському Будинку профспілок пройде фотовиставка Олександра Тимошенка "Розстріляний Майдан". Організаторами заходу стали Національний музей Революції Гідності та Федерація профспілок України.

 

Читайте також: Мистецтво української діаспори та старовинна кераміка. Найважливіші культурні події11-17 лютого

 

18 лютого у Києві у фойє приміщення Міністерства закордонних справ України відкривається фотовиставка Юрія Білака “Майдан, історія майбутнього”. Виставка триватиме до 17 березня. Організаторами заходу стали Юрій Білак, Національний музей Революції Гідності та Міністерство закордонних справ України. 

 

18 лютого у Києві в Домі освіти та культури «Майстер Клас» пройде світова прем’єра повнометражного документального фільму «Майдан незламний» британського режисера Філа Стронґмена. Стрічка приурочена до 5-ої річниці Революці Гідності та розповідає про митців, що брали в ній участь, аналізує її тривалий вплив на художників, фотографів, скульпторів, музикантів, кінооператорів та Східну Європу в цілому. Показ пройде за участі митців з Києва, Дніпра та Харкова, а саме Владислави Бучко, Романа Минина, Сергія Шауліса. 

 

 

20 лютого о 19:00 у київському Будинку звукозапису Українського радіо відбудеться сценічне дійство "Шлях до свободи", створене на основі циклу пісень сестер Тельнюк "Наш Шевченко", написаних саме в період революції, та текстів з книжки «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву». 

 

 

У заході візьмуть участь міністр культури України Євген Нищук, кримсько-татарський скрипаль Ескендер Бекмамбетов, актор та директор колективу "Тельнюк: сестри" Назар Стригун та Симфонічний оркестр Українського радіо.

 

20 лютого у Київській міській державній адміністрації о 15:00 пройде презентація першого тому видання "Небесна Сотня. Життєписи" та серії відеороликів про героїв Небесної Сотні "Характери Гідності".

 

20 лютого у київському кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем’єра документально-пригодницького фільму «Людина з табуретом» про останню подорож мандрівника та режисера Леоніда Кантера, який влітку 2018 року добровільно пішов з життя.

 

В основі фільму лежить гра «З табуретом до океану», за правилами якої слід було табурети зі звичайної київської кухні відвезти до берегів чотирьох океанів. У стрічці показано останню, четверту подорож до Тихого океану, що тривала рік. Леонід знімав усе, що його оточує, що і обернуло його життя на кіно.Після повернення в Україну мандрівник зустрічається з воєнною реальністю, що кардинально змінює як життя країни, так і його власне.

 

 

 

Прем’єра «Людини з табуретом» пройде за участі творчої команди та героїв фільму, які розкажуть глядачам детальніше про роботу над картиною, а також поділяться власними «табуретними» історіями. З 21 лютого фільм виходить у широкий прокат.

 

21 – 27 лютого у Києві, Харкові, Львові, Сумах та Одесі у мережі кінотеатрів «Планета Кіно» пройде «Оскар Фест-2019», у рамках якого на екрани повернуться фільми-номінанти премії Американської кіноакадемії.

 

У програмі фестивалю шість картин, зокрема, «Зелена книга» Пітера Фарреллі , «Холодна війна» Павла Павліковського, «Фаворитка» Йоргоса Лантімоса (мовою оригіналу), «Богемна рапсодія» Брайана Сінгера, «Народження зірки» Бредлі Купера, «Острів собак» Уеса Андерсона.

 

Біографічна драма «Зелена книга» розповідає реальну історію подорожі півднем США відомого джазового піаніста і звичайного водія, між якими з часом виникає дружба. Під час подорожі чоловіки користуються так званою «Зеленою книгою», що містить інформацію про безпечні місця для афроамериканців. Мандрівка розкриє їм очі на багато речей, що відбуваються довкола.

 

В основі сюжету мелодрами «Холодна війна», події якої відбуваються на тлі холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі, лежить історія кохання між двома людьми різного походження й темпераменту, які надзвичайно несумісні, та все ж тягнуться одне до одного.

 

Читайте також: Найважливіші культурні події країни. «Крути 2018» та Kyiv Photo Book

 

Історичний байопік «Фаворитка» розглядає Англію XVIII століття, а саме правління бездітної Анни Стюарт, її стосунки з фавориткою Сарою Черчилль, війну за іспанський спадок, та несподіваний приїзд далекої й бідної родички королеви, кузини Абіґейл, який все змінює.

 

Біографічний мюзикл «Богемна рапсодія» висвітлює історію британського рок-гурту «Queen» від початку його заснування до виступу на концерті Live Aid e 1985 році. Найбільше уваги приділяється постаті фронтмена гурту Фредді Мерк'юрі.

 

У «Народженні зірки» кантрі-музикант Джексон Мейн знайомиться з талановитою співачкою Еллі. Герої закохуються і починають співпрацювати. Так, Джексон допомагає дівчині досягти успіху в музиці, проте що стрімкіше розвивається кар'єра Еллі, то швидше його власне йде на спад.

 

Дія анімаційного пригодницького фентезійного фільму «Острів собак» відбувається в Японії в недалекому майбутньому. У місті Мегасакі розпочинається масове відловлювання безпритульних і домашніх собак, яких потім відправляють на окремий острів-звалище. 12-річний Атарі Кобаяші, об’єднавшись зі зграєю чотирилапих друзів, намагається випавити дану ситуацію.

 

 

Показ кожного з фільмів розпочинатиметься о 21:00.

 

21-28 лютого у культурному центрі «Кінотеатр «Київ» відбудеться 9-ий фестиваль американського кіно «Незалежність». На фестивалі пройдуть покази нових стрічок, які були презентовані на головних світових кіноподіях та наразі номіновані на “Оскар”. У програмі заходу шість ігрових фільмів, дев’ять документальних, а також серія короткого метру.

 

Екранізація мемуарів "Чи зможете ви мені пробачити?" Маріель Геллер є втіленням правдивої історії відомої авторки Лі Ізраель , що у 1970-80-х писала біографії знаменитостей.

 

«Чорний КККлансмен» Спайка Лі переносить глядача в Америку 1970-их років. Молодий афроамериканський детектив Рон Столлворт проникає у Ку-клу-клан з метою викрити праворадикальну організацію. Згодом у нього з’являється підтримка старшого колеги, і вдвох вони працюють над важливішим завданням у своїй кар’єрі.

 

Читайте також: Кінофестивалі у Харкові та Ройтбурд у Львові

 

У дебютній роботі Джони Гілла «Середина 90-х» мова йде про 13-го хлопчика, який шукаючи себе у світі, забридає до скейтерської майстерні. І вона змінює його життя.

 

Заснований на двох книжках-бестселлерах батька й сина Дейвіда і Ніка Шеффів, фільм Фелікса фон Ґренінґена «Гарний хлопчик» відтворює тяжкий та надихальний досвід перемог, поразок та зцілення в родині, що довгі роки бореться проти наркозалежності.

 

Режисер Баррі Дженкінс у картині «Якби вулиця Біл могла говорити» подає позачасову зворушливу історію любові нерозлучної пари та міцної афроамериканської родини з погляду 19-річної Триш Риверс.

 

У своєму дебютному повнометражному фільмі «Восьмий клас» гуморист Бо Бернем кмітливо показує незграбність, тривогу, самоненависть і перетворення, які переживає дівчинка-підліток Кайла перед початком старшої школи.

 

 

 

Досить потужною є документальна частина «Незалежності». Так, документалістка Шерон Ровен у стрічці «Врівноваження терезів» розповідає історії надзвичайних юристок, які стали першопрохідцями в своїй професії, а також показує перешкоди, що стоять перед молодими жінками сьогодні.

 

Фільм «Тендітні плечі, переосмислення Барбі» Андреи Блауґрунд Невінс показує найбільші трансформації «Барбі» та досліджує понад 60 років жіночої історії крізь призму 30-сантиметрової пластикової ляльки.

 

Стрічка Ліси Геслов "Служила, як дівчина" – це безпосередній погляд на кількох американок, які повертаються до мирного життя після служби в Іраку та Афґаністані.

 

«Некрологи» Ванесси Ґулд – це історія про тих, хто по гарячих слідах пише хроніку життя після смерті. Фільм ставить чи не найважливіші питання, які виникають у будь-кого з людей – про життя, про пам'ять і про невідворотний плин часу.

 

Режисер Джеремі Воркмен та виконавчий продюсер Джессі Айзенберґ представляють фільм «Світ під твоїми ногами», зібраний з понад 500 годин відеоматеріалів, які були зняті за понад три роки прогулянок вулицями Нью-Йорка.

 

Автор фільму "Округ Гейл вранці та ввечері" Рамелл Росс пропонує проникливий та інтимний портрет місцевості та людей, що її населяють. У центрі стрічки – п'ять років з життя Деніела Коллінза та Квінсі Браянта – двох афроамериканців з сільської місцевості округу Гейл в Алабамі.

 

Картина «Стенд-ап» Джонатана Міллера розповідає історію трьох незвичайних гумористів-початківців, які ставлять на кін усе, що мають, аби знайти своє місце в суворому світі нью-йоркського стенд-апу.

 

У стрічці «Винаходячи завтра» Лора Нікс пропонує глядачеві познайомитися з пристрасними підлітками-винахідниками з усього світу, які створюють інноваційні рішення для боротьби з загрозами світовому довкіллю просто в себе вдома, водночас переживаючи сумніви та комплекси пубертатного віку.

 

"Баскія: Вибух реальності" Сари Драйвер показує життя Жана-Мішеля Баскії до того, як він став знаменитим, а також Нью-Йорк, часи, людей і мистецькі рухи навколо нього, що сформували майбутнього художника.

 

Читайте також: "Схід читає" та "Майдан Inferno": найважливіші культурні події

 

Крім того, на фестивалі відбудеться показ 10 короткометражних документальних стрічок, підготовлених упродовж двох сесій учасниками лабораторії з кіновиробництва для молодих митців Indie Lab з різних регіонів України.

 

У програмі «Незалежності» також лекції з історії американського кіно, панельні дискусії та обговорення фільмів англійською на Speaking Club.

 

Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

23 лютого у Харкові в культурному просторі «Fabrika.spаce» пройде 3-й кінофестиваль «Короткий метр з Данії». У програму фестивалю увійшли 11 різножанрових фільмів, які мають нагороди престижних міжнародних кінофестивалів.

 

Зокрема, глядачі матимуть змогу ознайомитись з анімаційними стрічками «Бахус» Рікке А. К. Планети, «Два друга» Пав Чарлі Равна, «Гість» Хенріка Мальмгрена, «Всередині і ззовні» Патриції Чмаку, «Попугай-мандрівник» Мадса Вайднера.

 

Крім того, на фесті буде представлено одразу декілька драм, серед яких: «Джаз» Тамса Бернштейна, «Арена» Хенріка Б’єррегарда Клаузена, «18» Мэдса Краузе Соренсена, «Туди і назад» Емілі Расмуссен, «Смерч» Густава Хейлесена Андерсена. Також у прогаму «Короткого метру» увійшла документальна робота про природу Данії «На краю сонячного шторму» Андрієна Модюіна.

 

 

Усі короткометражки озвучені українською мовою. 

 

23 лютого у київському Театрі на Подолі відбудеться прем'єра оновленого рок-мюзиклу "GOT TO BE FREE", який репрезентує музичну історію Майдану.

 

У 2014 році, під час подій Революції Гідності, семеро ентузіастів із різних професій (музиканти, актори, банкіри, юристи) згуртувалися навколо запису однойменного альбому. Згодом записані композиції переросли у рок-мюзикл, який дотепер був представлений кілька разів в закритому форматі «для друзів» на різних концертних майданчиках Києва. 

 

У вересні 2018 року "GOT TO BE FREE", виступив хедлайнером наймасштабнішого фестивалю української культури Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival.

 

Організатори зазначають, що сьогодні даний рок-фестиваль – це альманах-рефлексія, який складається з 12 історій про естетику протесту героїв Майдану.

 

Окрім музики, важливим елементом дійства є його інтерактивність. Глядачі долучаються до зведення барикад, а між публікою блукає балет: бриті "братки", дівчата в футболках із червоним хрестом, молодь з Майдану, люди в камуфляжі.