“Влада” Криму привласнила 263 українських санаторіїв та пансіонатів

26 Березня 2014, 14:57

"Для організації роботи санаторно-курортних, оздоровчих, дитячих оздоровчих закладів, що перейшли у власність Республіки Крим, необхідне ефективне використання їхнього майна", – йдеться в документі.

Постановою доручено провести інвентаризацію майна цілісних майнових комплексів та структурних підрозділів, які розташовані на території Криму.

Крім того, згідно з документом вважаються нечинними з 17 березня 2014 договори оренди майна, що у Криму санаторно-курортних та оздоровчих закладів України та українських відомств – всього 163 об'єкта.

Як повідомлялось, також Верховна рада Криму «націоналізувала» українське держпідприємство «Керченська поромна переправа» і морські порти в Керчі, Феодосії, Євпаторії та Ялті.

Також створені держпідприємства "Універсал-Авіа", "Лоцман-Крим", "Кримавтодор", "Кримдорзв’язок", а також Кримський державний інститут з проектування об'єктів дорожнього господарства "Кримдіпродор".

Як повідомлялось, раніше міністр юстиції Павло Петренко заявляв, що Міжнародне право і законодавство України дозволяють Києву вимагати від Росії фінансових компенсацій у випадку націоналізації так званою «владою Криму» українського майна на півострові. Також Україна вимагатиме у міжнародних судах компенсацій за рахунок майна, ojналежить Росії і перебуває як на території України та в інших державах.

За його словами, лише борг Ощадного банку колишнього СРСР щодо виплат і розрахунків з нинішніми громадянами України становить близько $80 млрд.

У відповідь МЗС РФ заявило, що наполягатиме на негайній компенсації Україною $20 млрд, якщо Київ повертається до проблеми "нульового варіанту".

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято на позачерговому пленарному засіданні парламенту.