Як повідомляється, такі заходи вжиті з метою забезпечення «екологічної та енергетичної безпеки Республіки Крим, створення умов для організації видобутку, зберігання і транспортування вуглеводнів на території Республіки Крим, постачання жителів Криму енергетичними ресурсами, безперебійної роботи об'єктів життєзабезпечення».
«Встановити, що власністю Республіки Крим є рухоме і нерухоме майно публічного акціонерного товариства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», його континентального шельфу, виняткової (морської) економічної зони, що увійшло і не ввійшло до статутного капіталу («Чорноморнафтогазу»- ред.), у тому числі державне (України – ред.) майно, передане йому в користування і знаходиться на балансовому і позабалансовому обліку», – йдеться в постанові «Про питання енергетичної безпеки республіки Крим».
Аналогічне рішення прийнято щодо рухомого і нерухомого майна «Укртрансгазу» в Криму.
Крім того, постановою встановлено, що власністю Криму є кримські активи державного «Феодосійського підприємства з забезпечення нафтопродуктами».
На основі цих рішень Раді міністрів Криму дано згоду на створення кримського республіканського підприємства «Чорноморнафтогаз» і кримського республіканського підприємства «Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами».
Як повідомлялося, на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 прийнято постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою Крим було проголошено незалежною суверенною державою – Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.
Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.