НОВИНИ

Парламент АРК проголосив Крим незалежною державою

На позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня прийнято постанову «Про незалежність Криму». За нього проголосували 85 депутатів, повідомляється на сайті кримського парламенту, розпущеного ВР України.

У документі зазначається, що ВР АРК, виходячи з прямого волевиявлення народів Криму на референдумі 16 березня, яке засвідчило, що народи Криму висловилися за входження до складу Росії і, отже, за вихід зі складу України і за створення незалежної держави, керуючись Декларацією про незалежність Республіки Крим, прийнятої на позачерговому пленарному засіданні ВР Криму 11 березня і позачерговому пленарному засіданні Севастопольської міської Ради 11 березня 2014 року, постановляє:

1. Проголосити Крим незалежною суверенною державою - Республікою Крим, у якої місто Севастополь має особливий статус. Республіка Крим має намір будувати свої відносини з іншими державами на основі рівності, миру, добросусідства, інших загальновизнаних принципів політичного, економічного і культурного співробітництва між країнами.

Республіка Крим звертається до Організації Об'єднаних Націй, до всіх держав світу із закликом визнати незалежна держава, створена народами Криму.

2. З дня набрання чинності цієї Постанови на території Республіки Крим не застосовується законодавство України, не виконуються рішення Верховної Ради України та інших державних органів України, прийняті після 21 лютого 2014 року.

Законодавство України, крім зазначеного в абзаці першому цього пункту, застосовується на території Республіки Крим до відповідних нормативних актів Республіки Крим.

3. Діяльність державних органів України на території Криму припиняється, їх повноваження, майно і грошові кошти переходять до державних органів Республіки Крим, визначеним Урядом Республіки Крим.

4. В цілях захисту прав і свобод громадян і суб'єктів економічної діяльності судів України на території Республіки Крим продовжують функціонувати, при цьому їх рішення, що стосуються застосування законодавства України на території Криму, не повинні суперечити цією Постановою.

Вищими судовими органами на території Криму є відповідні апеляційні суди, що знаходяться на територіях Республіки Крим та міста з особливим статусом Севастополя.

5. Всі установи, підприємства та інші організації, засновані Україною або з її участю на території Криму, стають установами, підприємствами та іншими організаціями, заснованими Республікою Крим.

6. Державна власність України, що знаходиться на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є державною власністю Республіки Крим.

7. Власність профспілкових та інших громадських організацій України, що знаходиться на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є власністю відповідних підрозділів організацій, що перебувають у Республіці Крим, а якщо таких немає - державною власністю Республіки Крим.

8. Республіка Крим в особі Верховної Ради Автономної Республіки Крим звертається до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації нового суб'єкта Російської Федерації зі статусом республіки.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня його прийняття.

Також ВР Криму сьогодні планує оформити офіційну заявку на приєднання до РФ, після чого у другій половині дня делегація кримського парламенту вилетить в Росію.

Як повідомлялось, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов у своєму Twitter вже оголосив, що за підсумками «референдуму» 96,6% тих, хто брав участь у ньому, висловилися за приєднання до Росії.

Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації.

Раніше комісія з проведення референдуму відзвітувала, що після підрахунку голосів на 75% дільниць на "референдумі" в Криму за приєднання півострова до Росії нібито проголосувало 95,7% виборців. У Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

Про невизнання результатів «референдуму» в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.

Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму прийняла декларацію про "незалежність" АРК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.