За словами начальника управління захисту населення Олександра Павелка, аварія на заводі "Стирол", яка призвела до загибелі 6 працівників підприємства, "мала виробничий, локальний характер".
"Аварія не мала надзвичайний характер і не становила загрози життю і здоров'ю мешканців міста", – сказав він.
Павелко додав, що "згідно з Кодексом цивільного захисту населення вмикати сирени оповіщення не було необхідності".
За його словами, для організації оповіщення населення в управлінні цивільного захисту Горлівської міської ради знаходиться апаратура (П-164 і П-160), яка використовується для подачі сигналів і включення системи оповіщення у разі виникнення НС.
У цілому, за даними управління, в Горлівці встановлено 65 електросирен, які в разі виникнення НС дають тривожний сигнал, що попереджає жителів про необхідність включити радіо і чекати інформацію про подальші дії.
Нагадаємо, 6 серпня в 14:30 в Горлівці на ПАТ Концерн «Стирол» на території заводу з виробництва аміаку, який перебуває на ремонті, сталася аварія. Під час ремонтних робіт на естакаді біля цеху №1 сталася розгерметизація труби діаметром 150 мм з рідким аміаком, що призвело до його викиду. В результаті аварії відразу загинуло 6 людей. До лікарень за допомогою звернулося вже 26 осіб.
Розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України.
Слідство розглядає три версії аварії. Тим часом спеціальна урядова комісія з'ясовує, чому населення Горлівки не було оповіщено про аварію на заводі одразу після надзвичайної події.
Голова ради директорів і власник групи компаній Group DF Дмитро Фірташ вважає, що причиною аварійного викиду аміаку на заводі «Стирол», що належить групі, був не людський фактор, а «знос металлу».
Окрім того, стало відомо про шахраїв, які від імені фонду «Милосердя» збирали допомогу для постраждалих після аварії на концерні «Стирол».