НОВИНИ

Фірташ вважає, що причиною аварії на його заводі став не людський фактор, а знос металу

Голова ради директорів і власник групи компаній Group DF Дмитро Фірташ не вважає, що причиною аварійного викиду аміаку на заводі «Стирол», що належить групі, був людський фактор. Про це він сказав журналістам на прес-конференції в Горлівці.

«Це не людський фактор. Це знос металу. Стан аміакопроводу повинен був перевірятися лише в 2014 році», - сказав Фірташ, зазначивши, що ініціюватиме перегляд інструкцій у хімічній промисловості, що стосуються термінів перевірки обладнання.

Фірташ попросив не робити поспішних висновків і почекати висновків комісії з розслідування причин аварії на «Стиролі».

Він відзначив злагоджену роботу колективу підприємства, який оперативно відреагував на нештатну ситуацію і протягом півгодини ліквідував аварію.

Фірташ заявив, що люди, які потрапили у зону ураження аміаком, мали все необхідне з техніки безпеки спорядження.

Нагадаємо, 6 серпня в 14:30 в Горлівці на ПАТ Концерн «Стирол» на території заводу з виробництва аміаку, який перебуває на ремонті, трапилася аварія. При проведенні ремонтних робіт на естакаді біля цеху № 1 сталася розгерметизація труби діаметром 150 мм з рідким аміаком, що призвело до його викиду. Внаслідок надзвичайної ситуації загинули 5 людей і ще 22 госпіталізовані.

Розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України.

Слідство розглядає три версії аварії. Тим часом спеціальна урядова комісія з'ясовує, чому населення Горлівки не було оповіщено про аварію на заводі одразу після надзвичайної події.