Віце-прем’єр РФ вважає, що Україна та Молдова ніколи не приєднаються до ЄС

13 Листопада 2013, 21:23

"Для таких держав, як Україна і Молдова, вступ до асоціації з Євросоюзом – це не вступ до ЄС. Різниця велика", – заявив Рогозін.

На його думку, "європейська перспектива" цих двох держав "дуже туманна".

"Швидше за все, вони ніколи не увійдуть до Європейського союзу. Але вже зараз вони підпишуться під правилами, виконанням чужих норм і стандартів", – сказав Рогозін.

Він порівняв ситуацію з кандидатським партійним стажем: " Виконувати статут партії вже треба, відповідальність і зобов'язання є, а прав – жодних".

На його думку, в Україні це може призвести до руйнування традиційних горизонтальних відносин, кооперації, насамперед, з російськими підприємствами.

Росія, вважає Рогозін, не зможе співпрацювати з Україною, як колись, якщо вона почне підкорятися іншим правилам економічного розвитку, ніж ті, які були досі.

Рогозін прогнозує падіння виробництва в Україні.

"Я думаю, що вони повинні усвідомлювати, що ми не зможемо в такому випадку розглядати їх як нейтральну державу з тієї простої причини, що стандарти будуть інші", – сказав віце-прем'єр.

"Значить, ми не можемо розміщувати там деякі чутливі технології, нам доведеться їх повністю локалізувати на території Російської Федерації. Це означає великі проблеми, пов'язані з майбутнім авіапрому, космічного співробітництва та іншого", – додав він.

"Ми прямо і відкрито попереджаємо наших українських партнерів, що вони повинні робити цей крок усвідомлено і пояснювати своєму промисловому класу, з чим він зіштовхнеться відразу після Вільнюського саміту", – заявив Рогозін.

Рогозін бачить у Вільнюському саміті "певний рубіж". Він вважає, що це не стільки вирішення економічних питань, скільки геополітичних.

Як відомо, сьогодні представники Європарламенту Пет Кокс та Александр Кваснєвський оприлюднили остаточний звіт у Європарламенті щодо результатів роботи місії в Україні.  

Член комітету Європарламенту у закордонних справах Яцека Саріуша-Вольського вважає, що відсутність рішення Верховної Ради щодо євроінтеграційних законопроектів є  очевидним сигналом відсутності політичної волі з боку української влади щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На позачерговому засіданні парламенту 13 листопада депутати не розглядали жодного  євроінтеграційного законопроекту, в тому числі  щодо вирішення питання Тимошенко.

Представники місії Європейського парламенту  висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.