НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Місія Європарламенту ще вірить у "добру волю" ВР

Екс-президент Польщі та член місії Європейського парламенту Алєксандр Кваснєвський висловив сподівання, що Верховна Рада у вівторок, 19 листопада, таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти. Про це він заявив після позачергового засідання парламенту у середу, 13 листопада.

Він зазначив, що представники місії сьогодні зустрічалися з лідерами фракції Партії регіонів та опозиції, а також керівництвом парламенту.

«Ми розуміємо, що сьогодні не було можливим прийняти всі закони, необхідні для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС в Вільнюсі наприкінці цього місяця», – заявив він.

Кваснєвський також зазначив, що представники місії очікують, що «впродовж останніх днів на сесії парламенту, що буде у вівторок, 19 листопада, всі ці питання будуть вирішені».

«І 19 листопада буде остаточне рішення парламенту», – додав він.

«Це останній момент, до якого треба все це зробити, і ми очікуємо, що буде зроблено так, як ми сьогодні говорили з нашими партнерами. Розуміємо, що все це політично дуже складно, але все таки надіємося, що знайдеться достатньо доброї волі, щоб найти консенсус, що всі, хто хоче підписати асоціацію з ЄС, допоможуть в цьому, щоби у вівторок всі важливі закони були прийняті Верховною Радою», – підсумував він.

Виходячи з парламенту, Кваснєвського запитали, чи вірить він у те, що ці законопроекти таки будуть ухвалені. «Треба вірити», – відповів він.

Нагадаємо, сьогодні відбулося позачергове засідання Верховної Ради, де планувалося розглянути три законопроекти, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Втім, за словами спікера Володимира Рибака, щодо двох з них - законопроекту про прокуратуру та вибори народних депутатів потрібно врахувати чимало поправок, а щодо вирішення питання Юлії Тимошенко - політичні сили взагалі не дійшли консенсусу і не визначили компромісний законопроект. А тому Рибак закрив засідання ВР. Наступне відбудеться у вівторок, 19 листопада.

Як відомо, сьогодні представники Європарламенту Пет Кокс та Александр Кваснєвський оприлюднять остаточний звіт у Європарламенті щодо результатів роботи місії в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.