Від гуцул-металу до сінті-попу. Топ українськомовних пісень 2017 року

9 Листопада 2017, 15:32

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Саме тому Тиждень.ua вирішив зробити добірку різножанрових українськомовних пісень, які вийшли у 2017 році. Приємного прослуховування!

 

 

The Hardkiss — Кораблі

8 листопада вийшов кліп групи The Hardkiss на пісню "Кораблі", зйомки якого проходили в Чорноморську на судноремонтному заводі. Режисером кліпу виступив гітарист і креативний продюсер групи Вал Бебко. 

"В нашій історії прапор – символ розбитого серця, біль від зради коханої людини. Щоб звільнитися від страждань, треба спалити прапор. Ображені і розчаровані люди збираються разом, оскільки так легше пережити біль. У кожного своя історія, але образ прапора один – палаючий корабель", – розповідає про музичне відео солістка гурту Юлія Саніна.

 

 

Бумбокс — Голий король

"Дебош у супермаркеті, бійка за участю курки-гриль, об'їдання іноземців на Хрещатику, плаття з секс-шопу, станція метро "Золоті ворота", перетворена на тронну залу, сором в Національному Художньому Музеї", – так описують кліп, у якому головними героями стали актори Belarus Free Theatre, місто Київ та його жителі.

 

 

Океан Ельзи — Сонце

У травні відбулася прем'єра музичного відео на пісню Океана Ельзи "Сонце". Режисер кліпу Віктор Придувалов, який вже давно працює з групою

Зйомки кліпу проходили у Києві під час невеликої перерви в гастрольному графіку музикантів. У головних ролях знялися Анатолій Сачивко (хореограф-постановник, засновник хореографічного об'єднання Apache Crew) та Анастасія Шульга

 

 

Alloise — Мольфар

Основа кліпу "Мольфар" — символічний шлях людини з несвідомого потойбіччя до одного з двох світів — світлого чи темного. Автором відеороботи є режисер Кадім Тарасов.

У кліпі немає солітки Alloise, але є хореографічна постановка Василя Козаря (KOZAR Dance Theatre) на магічних колах динамічного манежу Ігоря Тиновского.

Відео показує два світи. Перший — світлий, створений з любов'ю, з якого приходить все живе — радість, щастя, сміх і другий — в якому люди страждають в переживаннях і думках.

 

 

Jamala — Любити

В української співачки Джамали вийшов кліп на пісню "Любити", відеоряд у якому склали знімки, надіслані зірці шанувальниками. За деякий час до цього був оголошений флешмоб, за умовою якого, потрібно було надіслати фото з коханою людиною. 

"Подивіться, які ви гарні! Які ви щасливі! Як ви любите одне одного! Ми будем Бога молити життя щасливо прожити", – описують роботу на сторінці Джамали у Faceb

 

 

Pianoбой — Полуничне небо

У кліпі музиканта його друзі та сім'я веселяться в заміському будинку художників Іллі Чичкана і Маші Шубіної, готують вечерю, купаються в ріці, а сам Дмитро Шуров каже, що хотів показати в цьому відео ідеальну Україну.

"У кліпі є все, що я люблю. Мирне небо, український дім з індійськими покривалами, радісні діти, дорослі з їхніми проблемами й моментами щастя, закохані, котрі сваряться, та потім миряться, художники та їхні картини, музиканти та їхня сцена, найкрасивіша природа моєї країни, смачний літній стіл, вино й навіть барабанщик-буддист! Що ще потрібно від життя? Щоб вся ця дивовижно ідеалістична картинка стала реальністю для всіх моїх співвітчизників", – каже Дмитро Шуров.

 

 

DakhaBrakha — Монах

Наприкінці жовтня колектив DakhaBrakha оприюднив на офіційному каналі  в YouTube відеороботу на пісню "Монах". Режисером кліпу, дії якого відбуваються в Києві, став український кліпмейкер Віктор Придувалов.

На відео музиканти грають на вулицях в різних частинах міста: на кадрах можна побачити Поділ, набережну та новий велотрек.

Друга Ріка — Ти є я

У кліпі до пісні "Ти є я" розповідається про невтішні наслідки палкого кохання. Головна героїня ролику через закоханість починає страждати на параною – замість власного відображення у дзеркалі, дівчина бачить там образи музикантів "Другої Ріки". Додамо, що "Де є я" – особиста робота, в основу якої покладені елементи власної життєвої історії лідера гурту Валерія Харчишина.

"Закохані люди, вони в принципі є ненормальними, трохи крейзі, як то кажуть. І коли я прочитав сценарій про дівчину, у якої від минулого кохання практично їде дах, мені ця ідея дуже сподобалася, адже особисто мені це знайомо. Взагалі у пісні та кліпі замішано дуже багато моїх особистих почуттів. І це не тільки любов до жінки, тут треба копати глибше", – каже Харчишин.

 

 

KARNA — Party на Прикарпатті

"Неформали, екстремали, унікали! Спортсмени, супермени та супердівки! Чорти лисі й волохаті, і вся братва Прикарпаття! Цей гімн – на вашу честь! Ми будемо гриміти барабанами, а ви – скакати арканами!" – так пишуть про кліп на сторінці гурту у Facebook.

 

 

5 Vymir — Ламай

Рок-гурт 5 Vymir наприкінці жовтня представив відео на пісню "Ламай", режисером якого став Андрій Бояр.

"Головний герой кліпу складений з відео, які підготували самі музиканти – використані кадри з домашнього архіву, а також з улюблених фільмів і відеокліпів. «Космічна Одісея» і «Гранд Готель Будапешт», Кендрік Ламар і The Beatles, «Механічний Апельсин» і Radiohead – із цих шматочків і складається 5 Vymir", – описують нову відеороботу музиканти.

 

 

Latexfauna — Lime

Режисером кліпу для українського інді-поп гурту Latexfauna став Олександр Стеколенко. Знімальна група за два дні охопила понад десять різних локацій – від оранжереї ботанічного саду у Києві до недобудованої вілли бізнес-магната.

"Наш кліп наповнено класною естетикою, вона мінімалістична та навіть десь сюрреалістична. Нам подобається робити щось таке літнє, живе, а «грузняк» – то точно не наше", – розповідає про кліп на пісню "Lime" вокаліст шрупи Дмитро Зезюлін.

 

 

ADAM — Таку як є

"Для зйомок ми використали 3 лампи, 12 стільців, та непрацюючий тєлік. Люди схожі в своїх відчуттях, тому все те, що ми переповідаємо у цій роботі, на нашу думку, буде близько багатьом. Тож, варіть каву, зустрічайтеся з коханими та вмикайте гучніше!", – закликають учасники групи.

Режисерами кліпу виступили вокаліст Михайло Клименко, а також Олександра Норова.

 

 

Epolets — Одна

Гурт Epolets презентував у жовтні кліп на пісню "Одна", зйомки якого проходили у занедбаному токарному цеху. Режисером і сценаристом відео виступив Ігор Троцький.

"Це історія про владну дівчину, яка розриває відносини з молодими людьми – грубо і назавжди. Вбити все, що між ними було, стало сенсом її життя. Більшого у неї немає", – коментує Троцький.

 

 

Сальто Назад — Її

Зйомки музичного відео на пісню "Її" проходили вночі у Києві на автостоянці "Ашану" (ТРЦ Lavina Mall). Впродовж усього кліпу вокаліст гурту Саша Таб танцює, зосереджуючи всю увагу на своїх рухах.

"Нашою рушійною силою у цьому проекті стала причудлива харизма Саші Таба. Під час нашого знайомства ми були приємно здивовані тим, що за образом ліричного вокаліста також ховається його інша, доволі ексцентрична, натура. Натхненням для цього сюжету стала непідробна щирість, місцями дитяча безпосередність Саші, а головне – його самобутній підхід до улюбленої справи. І неважливо, танець це чи пісня", – говорять режисери кліпу Юрій Машков та Yaw Hinne.

 

 

Kazka — Свята

Відео гурту Kazka на композицію "Свята" знято у стильній мінімалістичній манері, а головними героями стали самі солісти інді-колективу. У кліпі простежуються українські фольклорні мотиви, народна символіка й орнаменти. 

 

 

Zapaska — Запитайся

Ідея відео належить ілюстратору та аніматору Олегові Щербі, який отримав за свою роботу нагороду на міжнародному фестивалі анімації Anibar Animation Festival. Журі фестивалю вийзнало анімаційне відео на пісню українського гурту Zapaska кращим у номінації "Найкраще музичне відео". 

"Це абстрактне уявлення людини, яка умовно "вирощує" в собі крихкий кришталик і проносить його протягом усього життя. Вона цінує його, але неминуче і мовчазно з ним розлучається", – пояснює свій задум Щерба.

 

 

[О] — Лелека

У серпні тандем киян Ольги Чернишової та Олександра Каспрова, які у своїй творчості поєднують електроніку, соул та фолк, презентували лайв-відео на пісню "Лелека" з дебютного ЕР "Самий сок".

 

 

Vivienne Mort feat. Morphom — Зустріч

Кліп на спільну пісню Vivienne Mort і Morphom створювали у рамках проекту Pepsi FUZZ, який характеризується перевтіленням звичного звучання українських гуртів і виконавців у електронний формат, завдяки участі у ньому музиканта та продюсера Романа Черенова aka Morphom. Так, однією з локацій для зйомок кліпу став ліс, у якому було розміщено мальовані декорації.

"Лірика для нас – звична стихія, вже якщо створювати щось нове, то в дійсно свіжому ключі. Був ризик зробити трек надто авангардним, тому довелося шукати золоту середину. Втім, результат все одно виявився для мене непередбачуваним. Зовсім незвичне для нас звучання", – розповідає солістка Vivienne Mort Даніела Заюшкіна.

 

 

Tik Tu — Планида

Планида у розмовному лексиконі зазвичай означає важку долю, та є символічним первістком з майбутнього повноформатного альбому команди, реліз якого заплановано на 2018 рік.

"Над створенням треку працювали кілька місяців: від зародження у тернопільських підземеллях, імпровізаційної трансформації під час літніх фестивалів, і до остаточного оформлення в студії", – йдеться у прес-релізі до треку.

 

 

Tarabarova — Добре з тобою

У ролику, який знімали у Києві, співачка Світлана Тарабарова з'явилася з довгим яскраво-помаранчевим волоссям в оточенні дітей, які танцюють. Режисерами кліпу стали Дмитро Маніфест і Дмитро Шмурак.

 

 

Гапочка feat. Sinoptik — Друг

"Буває з людиною добре, а потім виявляється, що без неї у твоєму житті стає ще краще. Ця пісня з’явилася як емоційний порив, радість від розірваних відносин. Тут нікому не боляче – це неминучий крок вперед у всіх сенсах", – розповідає про пісню Катя Гапочка.

За словами лідера гурту Sinoptik Дмитра Афанасьєв-Гладких, пісня "Друг" про життєвий період, який у певний момент вичерпав себе.

 

 

Люсі — Марія Магдалина

Режисером відео стала солітка "Люсі" Христина Варламова, яка, за її словами, "вклала у цю роботу всю свою ніжність, любов та, чомусь, юність і дуже сподівається почути мотиви цього треку з гучномовців набережних барів наступного курортного сезону". 

"Марія Магдалина – це практично біблійський сюжет, що розгортається на лоні незайманої природи. Це історія про дивовижне перевтілення дівчинки Люсі з грішниці на праведницю під акомпанемент запальної танцювальної музики", – описують так презентацію кліпу.

 

 

НастяЗникає — Ще ніколи

Над створенням кліпу працювала майстерня українського театру "Ґерць, на чолі з режисером Данилом Слюсарем та оператором Єгором Паркером. Знімальний процес проходив у приміщенні творчої майстерні Ksi Prostir (м. Дніпро).

Вокалістки гурту "НастяЗникає" Анастасія Осипенко зауважує, що пісня і кліп "Ще ніколи" розповідають історію, у якій на тлі безперервного самоаналізу, серед чужих облич та масок, людина поступово втрачає власне "я". І саме присутнє в такі життєві моменти відчуття характерної розгубленості, було покладено в основу згаданої музичної новинки.

 

читати ще

показати ще