Верховний суд відмовився розглядати позов про розпуск Ради

27 Травня 2019, 19:13

Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до президента Володимира Зеленського про визнання протиправним і нечинним указ про розпуск Ради. Про це у понеділок, 27 травня, повідомляє прес-служба суду у Facebook.

 

У суді зазначили, що розгляд відповідних позовів належить до повноважень Конституційного суду.

 

"Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до президента України Володимира Зеленського про визнання протиправним і недійсним указ президента України від 21 травня 2019 року № 303/2019 "Про дострокове припинення повноважень Верховної ради України та призначення позачергових виборів" у зв'язку з тим, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Конституційного суду України", – йдеться в повідомленні

 

Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховної ради порушує його права як виборця, який брав участь у виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, і зацікавлений у безперервній і стабільної роботи парламенту. Стверджував, що призначення позачергових виборів до ВР на 21 липня 2019 року теж порушує його виборчі права (не тільки як виборця, але і як суб'єкта права на самовисування кандидатом у народні депутати України), а саме перешкоджає його планами на відпочинок влітку і участі у виборах народних депутатів України, як і планувалося, восени.

 

Як повідомлялося, до Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду України надійшла позовна заява щодо визнання протизаконними дій президента України стосовно підпису указу про розпуск Ради. Таким чином, до Верховного суду подано вже три позовні заяви про розпуск парламенту. 

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 21 травня підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". 

 

21 травня президент Зеленський провів зустріч з лідерами фракцій і заявив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції. Також Зеленський під час консультацій про розпуск парламенту запропонував внести зміни в закон про вибори народних депутатів. 

 

20 травня на урочистому засідання Верховної Ради VIII скликання новообраний президент України Зеленський склав присягу українському народу і офіційно вступив на посаду – отримав посвідчення президента, нагрудний знак, гербову печатку і булаву. Він став шостим президентом незалежної України.